Aktualności kulturalne

Jutro, w piątek 8 grudnia, o godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”. Połączony on będzie z kuratorskim oprowadzaniem Joanny Kurkiewicz i Aleksandry Banaś z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do niedzieli 28 stycznia przyszłego roku.

Dwanaście nagród i osiemnaście wyróżnień przyznało jury w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę i Szopkę Bożonarodzeniową" dla osób niepełnosprawnych . Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się dziś, 6 grudnia, w Galerii Aniołowo, ul. Żydowska 2. Na konkurs wpłynęło w sumie blisko 150 prac. Wszystkie można oglądać w „Aniołowie" do 22 grudnia. 

Premierowy koncert promujący nową płytę Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 grudnia o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. 

Zdjęcia tarnowskiego fotografa i fotoreportera, Przemysława Sroki otrzymały dwie pierwsze nagrody w 8. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 100 autorów wystawiając przeszło 500 prac - tarnowianin zdeklasował konkurencję.