TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Festiwal „GRAND PRIX KOMEDA” w Ostrowie Wielkopolskim ma nowego dyrektora artystycznego. Od tego roku funkcję tę objął filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

W najbliższą niedzielę (11 lutego) o godz. 20.00 w tarnowskim teatrze odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego z piosenkami Kory i zespołu Maanam. Widzowie będą mogli zobaczyć największe przeboje w nowych aranżacjach w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wcieli się w rolę legendarnej wokalistki.

Dagmara Gromniak i Natalia Michalska, młode wokalistki z prowadzonej przez Małgorzatę Boruch pracowni wokalnej tarnowskiego Pałacu Młodzieży okazały się najlepszym duetem odbywającego się w Będzinie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

W najbliższy poniedziałek 5 lutego o godz. 18 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie (Rynek 3) odbędzie się wernisaż wystawy „Od Monachium do PyeongChang”, prezentującej kolekcję oficjalnych maskotek igrzysk olimpijskich. Termin ten nie jest przypadkowy, w piątek 9 lutego w południowokoreańskim PyeongChang rozpoczną się bowiem XXVI Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Do pożegnania karnawału w francuskim stylu zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Ostatki z francuskimi piosenkami wykonywanymi przez Justynę Bacz zapowiadają się jako nastrojowe, magiczne i liryczne, a przy okazji poznać będzie można historię polskiego fryzjera, który podbił Paryż i Hollywood. „Francuski Styl”, odbywający się w ramach cyklu „Spis Streści Poufnych”, rozpocznie się w Centrum Sztuki Mościce we wtorek 13 lutego o godz. 18.30.

W piątek 2 lutego w galerii tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Słowackiego 1 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Martyny Czech „Jad 2”. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 18.30 (pół godziny wcześniej rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie), a zwiedzać będzie ją można do niedzieli 4 marca.

Od czwartku 18 stycznia, w siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych oglądać można wystawę prac nieżyjącej już tarnowskiej artystki, Marzeny Pięty, zatytułowaną „WidzeNie”. Wystawa czynna będzie do niedzieli 4 lutego.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na walentynkowy koncert folkowy. W niedzielę 11 lutego wystąpi tam zespół Holeviaters, prezentujący niecodzienne połączenie muzyki folkowej z brzmieniem standardów jazzowych i swingowych. Początek koncertu o godz. 18.

W najbliższy poniedziałek 22 stycznia o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbędzie się koncert charytatywny pt. „Spełnijmy wakacyjne marzenia niepełnosprawnych dzieci”.

W przyszłą środę, 17 stycznia, o godz. 16 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Krakowska 4 – I piętro) odbędzie się wieczór autorski znanego tarnowskiego historyka Antoniego Sypka. Połączony on będzie z promocją jego nowej książki „Dzieje Koła Łowieckiego Darz Bór w Tarnowie 1937-2017”, czyli monografii najstarszego tarnowskiego koła łowieckiego.

Archiwalne