TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Po zakończonej na początku roku termomodernizacji hala widowiskowo – sportowa Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej zmieni się także wewnątrz. - Teraz czas na remont holu, który nie licuje już z zewnętrznym wyglądem hali – zapowiada dyrektor Pałacu Młodzieży, Jerzy Kosiba. Prace będą kosztowały blisko 300 tysięcy złotych, pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

 

Na ten cel Centrum Sztuki Mościce udało się pozyskać blisko 2 mln zł ze środków europejskich. Jak zapewniają przedstawiciele instytucji, sala ma spełniać wymagania publiczności, ale także wymogi bezpieczeństwa. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek grudnia 2017 r.

„Wartości w życiu szkoły i pracy nauczyciela” – to temat przewodni konferencji naukowej, która dzisiaj, 29 maja, odbywa się w Tarnowie. Ci, którzy nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniu w Sali Lustrzanej, mają możliwość śledzenia przebiegu konferencji za pomocą transmisji online. Początek o godz. 10.

Jutro, 30 maja, w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej 10, będzie można porozmawiać z tarnowskimi policjantami o bezpieczeństwie. Na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 15.00, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Policjanci zaprezentują też aplikację "Moja komenda", czyli mobilny przewodnik, ułatwiający lokalizowanie komend i komisariatów.

 

 

 

Dwa pomniki znajdujące się przy ul. Piłsudskiego, Józefa Szujskiego i Kazimierza Brodzińskiego, zostaną odnowione. Prace potrwają do końca czerwca i będą kosztować łącznie ponad 29 tysięcy złotych.

Tarnów uzyskał unijne dofinansowanie do modernizacji amfiteatru przy ulicy Kopernika. Maksymalna kwota dotacji to 750 tysięcy złotych. - To dobra wiadomość, bo oznacza wsparcie dla budżetu naszego miasta – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

Weekend przyniesie kilka propozycji miłego spędzania czasu w plenerze, na piknikach i na sportowej rodzinnej zabawie dla małych i dużych. Do wspólnego świętowania zachęca też Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, a w BWA będzie można zajrzeć do rodzinnych archiwów znanych artystów.

 

Rodzinny piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka zaplanowano już jutro, 27 maja, w Parku Strzeleckim. W programie imprezy znalazł się szereg atrakcji dla najmłodszych tarnowian, ale dorośli również nie będą się nudzić. Początek o godz. 15.

Dziś (25 maja) w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie podpisana została umowa na remont górnego odcinka ulicy Krakowskiej, opiewająca na ponad 4,8 miliona złotych. Zgodnie z nią, prace mają potrwać do końca listopada. Prace mają zostać zorganizowane tak, aby mimo czasowych utrudnień zapewnić – w miarę możliwości – jak najlepszy dostęp, dojście i dojazd do wszystkich budynków przy ulicy Krakowskiej.

 

 

Wczoraj, 24 maja w wieku 80 lat zmarł Andrzej Rausz, aktor tarnowskiego teatru. Msza św. w intencji śp. Andrzeja Rausza zostanie odprawiona w piątek 26 maja o godz. 8.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.