TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Poznaliśmy zwycięzców konkursów Startup Award i Robot Show, przyznawanych w ramach Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Łączna pula nagród wyniosła 110 tys. zł. Laureatem pierwszego z nich została firma telemedyczna Sidly Care, natomiast drugiego troje studentów AGH, którzy skonstruowali robota podwodnego "Wiatka".

Jeśli pogoda pozwoli, w połowie maja powinny rozpocząć się nasadzenia kwiatów. Na terenie miasta pojawi się niemal 50 tys. różnokolorowych kwiatów jednorocznych, m.in. begonie, aksamitki, pelargonie. Na ten cel zostanie przeznaczonych niemal 70 tys. zł.

Tarnowski festiwal filmowy jest na półmetku. Za nami już sześć spośród 12 projekcji konkursowych. Wczoraj widzowie zobaczyli filmy Amok i Pokot. Nie zabrakło również spotkań z twórcami. Tym razem tarnowska publiczność mogła porozmawiać z Agnieszką Mandat, odtwórczynią głównej roli w filmie Pokot. 

Trzech reprezentantów Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie uzyskało tytuł finalistów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, odbywającej się na Śląsku. Po zdaniu matury będą mogli zostać przyjęci na dowolną uczelnię techniczną w kraju z pominięciem procesu rekrutacyjnego.

Podczas jubileuszowego, 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie przyznano tradycyjnie nagrody: Inwestor Roku i Inwestycja Roku. Pierwsza z nich trafiła do spółki Work Service, firmy pomagającej rocznie znaleźć pracę 300 tys. Polaków. Z kolei laureatem drugiej nagrody została firma bioinformatyczna Ardigen, której celem jest poszukiwanie rozwiązań zwalczających raka. Przebieg forum można śledzić na żywo za pomocą transmisji online.

1 maja tarnowskie fontanny znów zaczną działać po zimowej przerwie. - Wodotryski zostały wyczyszczone i odmalowane, sprawdziliśmy filtry i stan instalacji, odbyło się też próbne uruchomienie fontann – mówi Józef Czupryna z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

 

W Tarnowie rozpoczęły się dzisiaj, 24 kwietnia, dwie inwestycje. Place budowy zostały przekazane wykonawcom remontu ul. Marynarki Wojennej i ul. Kasprowicza. Łączny koszt prac to ponad 1,2 mln złotych.

Trzeci dzień festiwalu upłynął pod znakiem dużych emocji i wzruszeń. Janusz Gajos odebrał Nagrodę za całokształt twórczości artystycznej, a widzowie festiwalu zobaczyli dwa emocjonalne filmy.

Kolejne emocje filmowe i nie tylko zapowiada dzisiejszy program 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Nie lada sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Reprezentanci tarnowskiej szkoły –Marek Dulowski, Jarosław Dzwierzyński, Paweł Kołodziej i Jan Gargul – zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich, rozegranych w Poznaniu.