TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Łukasz Helizanowicz z KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów zdobył złoty medal rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim.

Podczas ostatniego weekendu, w Poznaniu odbyła się druga i zarazem ostatnia seria kartingowych Mistrzostw Polski. W łącznej klasyfikacji mistrzostw, zawodnicy TTSK K-Team Tarnów zdobyli pięć medali: dwa indywidualnie oraz trzy drużynowo.

Na tarnowskim torze Motodrom odbyła się druga runda zawodów rajdowych Junior Cup Rally & Race. Zgromadziła ona na starcie dwudziestu czterech kierowców, rywalizujących w czterech kategoriach. Najszybszym spośród nich okazał się Mateusz Jarzombek, który triumfował również w klasie open.

Wczoraj na torze w Tarnowie-Mościcach rozegrane zostały zawody trzeciej rundy Nice Cup, cyklu przeznaczonego głównie dla najmłodszych adeptów żużla. W odróżnieniu od dwóch pierwszych tegorocznych turniejów, które gromadziły na starcie dwunastu młodych żużlowców, rywalizowało w nich szesnastu zawodników.

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów poznały rywalki w rozgrywkach Pucharu Polski. W sezonie 2017/18 przeprowadzone one będą według nowych zasad.

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański wynikiem 7.78 m zajął szóste miejsce w konkursie skoku w dal w rozgrywanych we włoskim Grosseto lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy do lat 20. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka, w piątkowym finale poprawił swój rekord życiowy ustanowiony w czwartkowych eliminacjach.

W zaległym meczu piątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała na wyjeździe 47-42 Orła Łódź, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Tarnowianom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła słabsza dyspozycja Artura Czai. Warto wspomnieć, że pojedynek rozpoczął się z ponad dwudziestominutowym opóźnieniem, spowodowanym oczekiwaniem na Hansa Andersena.

Troje reprezentantów AZS PWSZ Tarnów rywalizowało w odbywających się we Wrocławiu zawodach World Games w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Niestety, nikomu z tej trójki nie udało się przebić do strefy medalowej.

Z sześcioma medalami powrócili reprezentanci tarnowskiego Startu z rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Informowaliśmy już o brązowych „krążkach” zdobytych przez Annę Trener-Wierciak w skoku w dal i Michała Derusa w biegu na 100 metrów. Dziś pora na wiadomości o pozostałych medalach naszych lekkoatletów.

Żużlowcy Grupy Azoty Tarnów zakończą w sobotę odrabianie ligowych zaległości. W zaległym meczu piątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, tarnowianie zmierzą się w Łodzi z tamtejszym Orłem. Jest to jedyna ekipa, która w Tarnowie nawiązała równorzędną walkę z „Jaskółkami”, przegrywając jedynie 41-48.