TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zawodnicy tarnowskiego SPR PWSZ Tarnów rozegrają w sobotę trzeci mecz o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska.

Kolejna i to spora dawka emocji czeka w czasie tego weekendu kibiców piłki nożnej w Tarnowie. W naszym mieście rozegranych zostanie aż pięć ligowych pojedynków, w tym bardzo ciekawie zapowiadający się mecz w pierwszej lidze kobiet oraz derbowa konfrontacja w klasie „B”.

Młodzi zawodnicy Błękitnych-MPEC Tarnów rywalizowali w odbywających się w słowackiej miejscowości Martin zawodach Olimpijskich Nadziei w judo w kategorii dzieci i młodzików. Judocy trenowani przez Krzysztofa Sieniawskiego zdobyli w nich trzy medale.

W najbliższą niedzielę, 24 września na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrany ma być rewanżowy pojedynek finałowy Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Przypomnijmy, że mecz ten pierwotnie odbyć miał się 17 września, ale ze względu na padający deszcz i zły stan toru, został przerwany po rozegraniu zaledwie dwóch biegów (gospodarze prowadzili wówczas 9-3).

Piłkarzom Tarnovii nie udało się awansować do trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym wczoraj zaległym pojedynku drugiej rundy, tarnowianie przegrali w Zakliczynie z tamtejszym Dunajcem 3-4 (1-3).

Z czterema medalami powrócili tarnowscy judocy z rozgrywanych podczas weekendu w Wolbromiu, Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Małopolski juniorów młodszych. Na najwyższym stopniu podium stanęli w tych zawodach Dawid Reneson z Błękitnych-MPEC Tarnów oraz Hubert Włodarski z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Zawodniczka AZS PWSZ Tarnów, Aleksandra Kałucka z pewnością będzie bardzo miło wspominała start w Mistrzostwach Świata juniorów w wspinaczce sportowej w Innsbrucku. Tarnowianka nie tylko zdobyła w nich złoty medal w konkurencji na czas, ale i zapewniła sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w przyszłym roku rozegrane zostaną w Buenos Aires.

Dwa złote medale imprez o randze mistrzowskiej wywalczyła w ostatnich dniach, nazywana najszybszą babcią świata, zawodniczka tarnowskiego Sokoła, Barbara Prymakowska.

Dzisiaj w Zakliczynie rozegrane zostanie zaległe spotkanie drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozpoczynającym się o godz. 16.30 meczu, rywalem lidera klasy okręgowej, miejscowego Dunajca będzie czwartoligowa Tarnovia Tarnów.

Kolejne dwa mecze sparingowe rozegrały w ostatnich dniach siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Zawodniczki pierwszoligowego beniaminka zmierzyły się w nich z występującą w Lidze Siatkówki Kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.