TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Chcesz sprawdzić swoją wydolność? Przyjdź na stadion lekkoatletyczny przy ul. Traugutta 30 maja, gdzie każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wykonać test Coopera. Początek o godz. 13.

Tarnów już po raz kolejny weźmie udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Między 26. maja a 1. czerwca odbędzie się szereg imprez sportowych.

Niemal 300 osób stawiło się na starcie XIII Biegu Sanguszków, które rozegrano w ostatni weekend w parku na Gumniskach. Dominowali biegacze – 252 uczestników, w zawodach wzięli udział również „kijkarze” Nordic Walking – 41 osób. Zwycięzcą w biegu głównym w kategorii mężczyzn został Grzegorz Czyż, a w kategorii kobiet Magdalena Łątczak.

Drużyna Global Boxing Team okazała się najlepszym zespołem w Pucharze Karpat, rozgrywanym w Sędziszowie Małopolskim. W turnieju swoją debiutancką walkę w barwach Global Boxing stoczyła Laura Grzyb (pięciokrotna Mistrzyni Polski), która w pojedynku ze Słowaczką Nikolą Cenknerovą wygrała jednogłośnie na punkty i została ogłoszona najlepszą zawodniczką pucharu.

Młodzicy MKS PM MPEC Tarnów awansowali do grona ośmiu najlepszych drużyn piłki ręcznej w swojej kategorii wiekowej w Polsce, a tarnowianin, Patryk Kwarciński, został uznany najlepszym zawodnikiem zakończonych wczoraj rozgrywek.

 

Młodzicy MKS PM MPEC Tarnów w Tarnowie, a juniorzy młodsi – w Ciechanowie - będą od dziś (19 maja) walczyć o kolejne awanse. Turniejowe zmagania szczypiornistów współfinansowane z budżetu miasta potrwają do niedzieli.

 

Emilia Nizio -10-letnia tenisistka z Tarnowa reprezentująca klub UKS ACT Sport Tarnów po raz kolejny w tym roku udowodniła, że w regionie nie ma sobie równych. Tym razem wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U12 w Krakowie w grze podwójnej i zdobyła II miejsce w grze singlowej. 

Ponad 60 zawodników wzięło udział w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce sportowej na czas, który rozgrywano w Tarnowie w ostatni weekend. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Kałucka z klubu AZS PWSZ Tarnów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również jej klubowi koledzy, Konrad Gruszka i Natalia Kałucka.

Młode koszykarki z MKS Pałac Młodzieży wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski Kadetek U-16. W meczach półfinałowych, rozgrywanych w ostatni weekend w Tarnowie, pokonały przeciwniczki z Pruszcza Gdańskiego. Tym samym tarnowianki znalazły się w ósemce najlepszych zespołów w Polsce.

Tarnów również dołącza do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W sobotę, 20 maja, rozegrany zostanie XIII Bieg Sanguszków oraz IV Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking. Początek biegowych zmagań o godz. 10 w Parku Sanguszków.