Panoramy Tarnowa

Aktualności TCI

"Mosty do ludzi" w Zabawie

Park historyczny, scena plenerowa, sala edukacyjna i pracownia modelarska. To wszystko do końca roku powstanie w podtarnowskiej Zabawie. Tak przynajmniej optymistycznie zakładają pomysłodawcy śmiałego projektu "Mosty do Ludzi".


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje w dniach 5-7 października 2018 roku kolejną, piątą już edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Jej celem jest m.in. wydłużenie sezonu turystycznego poprzez wykreowanie mody na krótkie podróże po Polsce poza głównym sezonem turystycznym.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

TARNÓW: "MAŁE SCHODY" JUŻ GOTOWE, ALE TO NIE KONIEC PRAC REMONTOWYCH

Można wreszcie znowu korzystać z małych schodów przy ulicy Bernardyńskiej w Tarnowie. Ten skrót do ulicy Zakątnej, Wekslarskiej i Rynku był zamknięty od jesieni z powodu remontu schodów oraz murów miejskich. Schody zostały całkowicie zburzone i powstały na nowo. Prace sporo się opóźniły m.in. przez to, że wykonawca miał problem z pozyskaniem odpowiedniego materiału z piaskowca.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Sprzed tarnowskiego Muzeum Etnograficznego wyruszył kolejny Tabor Pamięci Romów.

Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów wyruszył w czwartek w drogę z Tarnowa. Uczestniczą w nim Romowie z Polski, Słowacji, Niemiec, Szwecji, Anglii i Ukrainy, którzy w ciągu czterech dni odwiedzą miejsca cygańskiej zagłady z czasów II wojny światowej.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI