Panoramy Tarnowa

Aktualności TCI

Francuscy eksperci uczą małopolskich winiarzy

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie ze strony turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych, polskimi winnicami, dlatego też właściciele winnic z terenu Małopolski odczuwają potrzebę produkcji wina dobrej jakości.  Szkolenie „Praktyczne warsztaty oceny wina dla małopolskich winiarzy” w Rzuchowej miały większą ilość uczestników, niż zakładali organizatorzy.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Zegar na wieży tarnowskiego Ratusza znów wskazuje poprawną godzinę

Jeden z najstarszych zegarów mechanicznych w Małopolsce od dwóch miesięcy nie działał, bo w efekcie uszkodzenia schodów prowadzących na wieżę, nie dało się go nakręcić. Niestety, remont wejścia opóźniał się więc Andrzej Szpunar - dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, które zarządza Ratuszem - postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Nowy Wiśnicz: Trasa Nietoperza nową atrakcją turystyczną

Zamek w Wiśniczu uruchomił nową trasę turystyczną. Po raz pierwszy w historii turyści mogą zejść do podziemi przejściem, które służyło w przeszłości tylko księciu, jego najbliższym i oficerom załogi wojskowej. Trasa Nietoperza, bo o niej mowa, stanowi uzupełnienie wirtualnej atrakcji, którą zaprezentowano w marcu pod nazwą Bastion VR.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

160 km/h z Krakowa do Rzeszowa niewykorzystane przez przewoźników

Tylko jedna para pociągów pomiędzy Krakowem a Rzeszowem wykorzystuje możliwości infrastruktury kolejowej uzyskane dzięki modernizacji za kilka miliardów złotych. Ani pociągi PKP Intercity, ani przyspieszone regionalne nie kursują 160 km/h.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI