Aktualności biznesowe

Położenie, dostępność komunikacyjna oraz atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne, to tematy, które zdominowały Salon Logistyki i Magazynowania Logistex, który odbył się w ramach Targów Transportex, w Sosnowieckim Centrum Konferencyjno-Targowym Expo Silesia. Miasto Tarnów mocno zaznaczyło swoją obecność na logistycznej mapie Polski, prezentując możliwości oraz ofertę Aglomeracji Tarnowskiej w zakresie terenów.

Oferta nieruchomości inwestycyjnych w Aglomeracji Tarnowskiej zostanie zaprezentowana podczas ciekawego, branżowego spotkania branży logistycznej w Sosnowcu, które odbędzie się w najbliższą środę, 25 kwietnia w Sosnowcu.

Wystartowała rekrutacja dla Małopolskich Firm sektora MŚP, które chcą wziąć udział w bezpłatnych wyjazdach na Targi CeBIT w Hannoverze oraz AUTOMATICA w Monachium. Projekt „Business Boost For Małopolska” po raz kolejny oferuje atrakcyjną formę promocji oraz ekspansji zagranicznej.

Wobec planowanego na maj 2018 wdrożenia regulacji dotyczących przetwarzania danych osobowych, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców "Małopolska" wspólnie z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa zapraszają na konferencję, której celem jest przygotowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do wdrożenia nowych przepisów.

Należysz do sektora małych i średnich przedsiębiorstw i prowadzisz działalność w Małopolsce? W ramach bonów na innowacje możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 tys. złotych. Na ten cel Województwo Małopolskie zarezerwowało 16 mln złotych.

Do 4 maja organizatorzy konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej czekają na zgłoszenia. Tytuł Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2018 zostanie przyznany w tym roku już po raz ósmy.

Ponad 150 osób wzięło udział w konferencji poświęconej Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych, zorganizowanej przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej i kancelarią Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy z Krakowa. Przedsiębiorcy w trakcie pięciogodzinnego spotkania mieli możliwość nabyć lub usystematyzować swoją wiedzę nt. nowych przepisów, które wprowadza ww. rozporządzenie.

Już po raz 6. firmy z branży e-commerce mają możliwość zdobyć tytuł laureata Konkursu e-Commerce Polska awards 2018 organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. W tym roku w nowej odsłonie strony internetowej oraz z nowymi kategoriami. Na zgłoszenie mają Państwo czas do 6 lipca 2018 r.

Zapraszamy przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm, zainteresowanych pozyskaniem wsparcia pożyczkowego z Funduszy Europejskich, w związku z planowanym rozwojem firmy, na spotkanie, pn.  „Rozwój z Funduszami Europejskimi – oferta funduszy pożyczkowych dla firm”.

Dokładnie za tydzień, w czwartek 12 kwietnia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbędzie się spotkanie „Rozwój z Funduszami Europejskimi - oferta funduszy pożyczkowych dla firm” dedykowane przedsiębiorcom z sektora mikro, małych i średnich firm, zainteresowanym pozyskaniem wsparcia pożyczkowego z Funduszy Europejskich w związku z planowanym rozwojem firmy.

Właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą skorzystać z dofinansowania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na usługi badawczo-rozwojowe w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP”.

E-commerce i jego przyszłość w kontekście europejskiego prawodawstwa to tematyka Krakowskiego Dialogu Cyfrowego, który odbędzie się na początku maja.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w zakresie innowacyjnych metod ochrony środowiska i poszukujesz pomysłów na rozwój, weź udział w spotkaniu zorganizowanym przez Konsulat Generalny USA w Krakowie.

Polskie firmy coraz częściej otwierają się na amerykański rynek. Rodzime produkty można znaleźć w wielu sieciach handlowych, a zainteresowanie konsumentów sprawia, że dla polskich producentów pojawia się wiele nowych możliwości rozwoju za oceanem. W ramach konferencji „SelectUSA In Poland”, w imieniu Ambasady USA, zapraszamy do udziału w jednej z dwóch edycji spotkań które są dedykowane polskim przedsiębiorcom, zainteresowanym inwestowaniem w USA.

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017, skierowanego do mikroprzedsiebiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nie przekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność.

Konferencja: RODO - Nowe wyzwania dla przedsiębiorców

W ramach kontynuacji działań edukacyjnych przedsiębiorców branży cyfrowej w tym działań lokalnych -  Izba Gospodarki Elektronicznej wspólnie z miastem Tarnów organizuje bezpłatną konferencję z zakresu nowych wyzwań dla przedsiębiorców w zakresie RODO.

Chcesz otrzymywać informacje i aktualności o wydarzeniach biznesowych w mieście, prosto na swój telefon? Zapisz się do bezpłatnego serwisu SMS Urzędu Miasta Tarnowa.

Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa ma zaszczyt zaprosić przedsiębiorców, instytucje oraz organizacje gospodarcze do zgłaszania kandydatur do dziesiątej jubileuszowej edycji Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2018.

Jeśli szukasz pracy w obszarze finansów i zależy Ci, aby pracować z najlepszymi – ta oferta jest skierowana do Ciebie!

Zarząd Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących realizacji badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w tym linii demonstracyjnych i pilotażowych, włącznie z przygotowaniem do wdrożenia wyników prac B+R w działalności gospodarczej, ale już nie samego wdrożenia.

Galeria - Biznes 2016

Wydział Rozwoju Gospodarczego , ul. Mickiewicza 6 , pok. 116, tel: 14 68 82 820 , 14 68 82 821, wrg@umt.tarnow.pl