Aktualności - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Turniej szachowy w Amfiteatrze Letnim

Dwie trzecie gier - 14 z 21 turniejów - mają już za sobą szachiści rywalizujący w wakacyjnym cyklu turniejów odbywających się w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie. Rozgrywane są one od końca czerwca w każdą środę o godz. 16 i w soboty o godz. 10.

Spacerek po Tarnowie

Tarnowska Organizacja Turystyczna wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji zapraszają w niedzielę, 14 sierpnia na siódmy już wakacyjny spacerek tematyczny po Tarnowie. Jego tematem będzie tym razem „Tarnów – pierwsze niepodległe”.

Mach@Taradaj Duo

Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 17 odbędzie się drugi podczas tegorocznych wakacji koncert z cyklu „Klasyka w Parku, w Ogrodzie Sensorycznym”. Wystąpi w nim gitarowy duet Mach&Taradaj Duo.

epidemia koronawirusa

Według danych na 9 sierpnia (godz. 10.30) ostatniej doby w Tarnowie odnotowano 20 osób zakażonych SARS-CoV-2 (15 zakażeń nowych - 5 ponownych). Liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców - 1.85 (nowe 1.36 - ponowne 0.49). Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 14607 przypadków zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 292 zgony osób z pozytywnym wynikie...

Plakat obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej

Z okazji przypadającej w najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaprasza na tarnowskie obchody Cudu nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego.

Maja Oleksy

Dwie tarnowianki: Maja Oleksy z AZS ANS Tarnów i Daria Nawój ze Sportivy Tarnów rywalizowały w zakończonych w sobotę w austriackim Grazu, wspinaczkowych Mistrzostwach Europy w boulderingu.

Zaproszenie na wernisaż Viktorii Demeshko

Jutro, w środę 10 sierpnia o godz. 18, w mieszczącym się w budynku dworca PKP oddziale Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie odbędzie się wernisaż bis, czyli druga odsłona wystawy „Tarnoviana” z pracami Viktorii Demeshko.

Plakat koncertu Ani Rusowicz

W piątek, 12 sierpnia, w tarnowskim Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika wystąpi Ania Rusowicz. Rozpoczynający się o godz. 20 koncert odbędzie się w ramach siedemnastej edycji letnich spotkań z bluesem „Był Sobie Blues”.

Pałac Młodzieży w Tarnowie

Pałac Młodzieży w Tarnowie rozpoczął dziś rekrutację uzupełniającą na wolne miejsca w roku szkolnym 2022/23. Przeznaczona ona jest dla nowych uczestników i potrwa do piątku, 19 sierpnia.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski