Aktualności

Prezydent Roman Ciepiela spotkał się w piątek (14 maja) z przedstawicielami restauratorów działających na tarnowskim Rynku. Rozmawiano o ruszających w sobotę, 15 maja, ogródkach kawiarnianych. Prezydent przychylił się do prośby restauratorów i zadeklarował 50-proc. obniżenie w tym roku opłat za zajęte przez ogródki miejsce.

epidemia koronawirusa

Według danych na 15 maja (godz. 10.30) ostatniej doby odnotowano w Tarnowie 3 nowe osoby zakażone SARS-CoV-2 (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców - 0.28). Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 7310 przypadków zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano w mieście zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 162 zgony osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Ostatniej doby wykonano 81 t...

Mecz półfinału PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR Tarnów - Zagłębie Lubin

W dwudziestej trzeciej serii PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów wygrali wczoraj na wyjeździe 26-22 (12-10) z Zagłębiem Lubin. Było to bardzo ważne punkty tarnowian, tym bardziej, że w sobotę swoje mecze wygrały klasyfikowane za nimi „siódemki” Stali Mielec i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został tarnowski skrzydłowy, Mateusz Wojdan.

Uwaga, możliwe ulewy!

17.05.2021, 09:11

Według dzisiejszej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w całej Małopolsce, w tym w Tarnowie i w powiecie tarnowskim, spodziewane są dzisiaj intensywne opady deszczu.

Piłkarki Tarnovii

Wygrywając wczoraj na wyjeździe 3-1 (2-0) ze Stomilankami Olsztyn, pierwszoligowe piłkarki Tarnovii na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do ekstraligi. Przypomnijmy, że niedawno prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapewniły sobie również futsalistki najstarszego tarnowskiego klubu.

plakat promujący wystawę nieTolerancja

Świadomość inności czy różnorodności powinna być normą, a nie wyjątkiem. O tym jak ważne są akceptacja i zrozumienie drugiego człowieka przekonują autorzy wystawy fotograficznej „nieTOLERANCJA”, której wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 13 w Parku Strzeleckim.

Wspierajmy seniorów!

14.05.2021, 15:22
korpus dla seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie przypomina o programie „Wspieraj seniora”, który realizowany jest w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Dzięki niemu osoby w wieku powyżej 70. roku życia otrzymują niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.

Mecz eWinner 1.Ligi Żużlowej: Unia Tarnów - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

W szóstej kolejce spotkań o punkty w eWinner 1.Lidze Żużlowej, tarnowska Unia zmierzy się w sobotę z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach o godz. 16.

Plakat konkurs fotograficzny

Niedługo obchodzona będzie 91. rocznica powstania Mościc. Z tej okazji Rada Osiedla nr 8 zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Mościce w obiektywie”.

budżet małopolska

Festiwal 5 kultur w Tarnowie, Tarnowskie Kino Plenerowe czy Tarnowski Basket Amatorski to tylko niektóre z 234 projektów, na które można będzie głosować podczas tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, mieszkańcy z regionu będą decydować do 14 czerwca. Dziś ruszyło głosowanie na projekty.