Deser

Sorbet strzelający, waniliowy balon, mus czekoladowy czy „smażona” truskawka. To nie nowe menu ciastkarni, a kuchnia molekularna! Już w najbliższą niedzielę (26 września) będzie okazja do jej zasmakowania podczas Forum Inteligentnych Specjalizacji, którego organizatorem jest Urząd Miasta Tarnowa.

Piłka do siatkówki

W październiku rozpoczną się rozgrywki w seniorskich ligach, prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej. W tym sezonie kibice w Tarnowie emocjonować będą się występami czterech zespołów z naszego miasta.

Wspinaj się w Sportivie

21.09.2021, 14:37
Ścianka wspinaczkowa La Roca

Sportiva Tarnów prowadzi nabór dzieci i młodzieży do sekcji wspinaczki sportowej. Treningi, odbywają się dwa razy w tygodniu na ściance wspinaczkowej La Roca, mieszczącej się na ul. Kochanowskiego 30.

bo

Przypominamy, że można dalej głosować na budżet obywatelski 2022 i zadecydować, na co zostaną przeznaczone ponad 4 miliony złotych.

Spis

Kończy się czas na wypełnienie obowiązku obywatelskiego, jakim jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisać się można jeszcze do 30 września tego roku.

Szczepionka

W najbliższy piątek mieszkańcy będą mieli kolejną okazję zaszczepić się przeciw chorobie Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji. Przy Stadionie Miejskim w Mościcach, przed wejściem od strony dworca PKP, stanie Plenerowy Punkt Szczepień. Ten będzie czynny od godziny 16 do 19. Na miejscu będą podawane jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson. Od godziny 16 natomiast, na stadionie, rozpocznie się „IV Memoriał Krystiana Rempały”. ...

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów rywalizowały w sobotę, w odbywającym się w Niepołomicach, XII Powiatowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt. Tarnowianki wygrały w nim wszystkie trzy spotkania i triumfowały w zawodach.

Zespół Rustavi wystąpi w Tarnowie. Artyści prezentują gruzińskie pieśni i tańce narodowe. Na koncie mają ponad 8 tys. widowisk w 80 krajach. Na trasie koncertowej znalazło się w tym roku też nasze miasto. Wydarzenie zaplanowano 10 listopada w Centrum Sztuki Mościce.

Noc Naukowców

Wielkimi krokami zbliża się 15. jubileuszowa edycja Małopolskiej Nocy Naukowców! Święto nauki, wiedzy i edukacji zawita do Tarnowa już w ten piątek, 24 września. Ciekawe atrakcje przygotowało 7 placówek w mieście. Spotkania będą zarówno stacjonarne jak i transmitowane online. Noc Naukowców będzie także połączona z pierwszym dniem Forum Inteligentnych Specjalizacji.

Koszykarze MUKS 1811 Tarnów

Podczas najbliższego weekendu zainaugurowane zostaną rozgrywki drugiej ligi koszykówki mężczyzn. Rywalizować w nich będzie 61 drużyn, podzielonych na cztery grupy. W gronie tym znalazł się zespół MUKS 1811 Tarnów, który występował będzie w grupie „C”.