Aktualności

Urząd Miasta Tarnowa otrzymał wyróżnienie w konkursie „Małopolskie wektory współpracy” organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Dyplom oraz pamiątkową statuetkę odebrał prezydent Roman Ciepiela podczas dzisiejszej konferencji – Forum Wójtów Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Krakowie.

Znamy laureatów konkursu „Tarnów pełen blasku”. Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad 50 zgłoszeń. Dzisiaj podczas uroczystego podsumowania w Sali Lustrzanej wręczono nagrody zwycięzcom. Pula nagród wyniosła przeszło 11 tys. złotych. Kto znalazł się w gronie laureatów?

Zapowiedzi weekendowe

24.01.2020, 11:44

Najbliższy weekend zdominują wydarzenia organizowane w ramach festiwalu „Górnolotni”. Będzie też okazja wybrać się do teatru oraz na koncert jazzowy. Tradycyjnie nie zabraknie akcentów sportowych.

Po krótkiej przerwie, kolejny mecz o pierwszoligowe punkty rozegrają jutro siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 16 spotkaniu, tarnowianki zmierzą się na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk.

Trzeci już w tym roku mecz przed tarnowską publicznością rozegrają jutro drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu dziewiętnastej kolejki, nasz zespół zmierzy się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z Pogonią Ruda Śląska. Początek meczu o godz. 15.30.

Jutro o godz. 16 koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrają w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Dwójka Kamienica Polska. Dla tarnowskich kibiców będzie to ostatnia w tym sezonie okazja do zobaczenia w akcji podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka. Trzy ostatnie mecze finału „B” drugiej ligi kobiet region południe, tarnowianki rozegrają bowiem na wyjazdach.

Zrób to mammo!

24.01.2020, 08:41

Jak ważna jest profilaktyka w badaniu piersi, z jakich programów skorzystać, by wykonać badanie – m.in. tego będzie można się dowiedzieć podczas wykładu „Zrób to mammo! – program profilaktyki raka piersi”. Spotkanie zaplanowano 30 stycznia o g. 14:15 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Do grona stulatków dołączyła pani Zofia Lichwała. Ma dwie córki, doczekała się trzech wnuczek i dwójki prawnuków. Nie wygląda na swój wiek, lecz jak sama mówi, to zasługa zdrowego trybu życia – diety lekkostrawnej i regularnych ćwiczeń.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, Tarnów otrzymał z rąk wiceprezes zarządu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., Anny Wyroby, certyfikat zarządzania usługami miejskimi i jakością życia Smart City, potwierdzający spełnienie przez nasze miasto normy PN-ISO 37120:2015-03. Certyfikat funkcjonuje pod nazwą „Zrównoważony rozwój społeczny – wskaźniki usług miejskich i jakości życia".

Seniorzy wspominają

23.01.2020, 14:02

Wystawę ukazującą prace członków Twórczego Klubu Seniora będzie można oglądać w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej od 5 lutego. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej.