Aktualności

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca, na Górze św. Marcina rozegrana zostanie druga eliminacja jubileuszowej, dwudziestej piątej edycji Pucharu Tarnowa MTB w kolarstwie górskim w konkurencji cross-country (XC). Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów rozpoczną się o godz. 10.

90 lat temu do Tarnowa sprowadzone zostały prochy generała Józefa Bema. Rocznica przypada 30 czerwca, w najbliższą niedzielę. Tarnów uczci ją plenerowym koncertem w Parku Strzeleckim, przy mauzoleum, w którym pochowany jest generał.

Trzydniowy maraton pełen dobrych filmów proponuje kino Marzenie. Między 30 czerwca a 2 lipca w ramach Cinemarzenie Review będzie można zobaczyć m.in. takie tytuły, jak „Narodziny gwiazdy” czy „Królowa kier”.

Drugi dzień z rzędu na torze w Krośnie rywalizowali młodzi żużlowcy występujący w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. We wczorajszym turnieju jedenastej rundy ponownie najlepsza okazała się ekipa Bocar Włókniarza Częstochowa, tarnowska Unia sklasyfikowana została natomiast na trzeciej pozycji. W drużynie „Jaskółek” najlepszy był Mateusz Cierniak, który jedyny punkt stracił przegrywając z Wiktorem Trofimowem.

Po raz kolejny w wakacje będzie okazja poćwiczyć na świeżym powietrzu. Przed BWA w każdy czwartek będą odbywać się bezpłatne zajęcia jogi. Pierwsze spotkanie już jutro, 27 czerwca, o godz. 19.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zdobyło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Aktywność – dobry wybór”. Tarnowska placówka została nagrodzona za realizację inicjatywy „Nie ma fal”, która polegała na tym, że podczas obiadu młodzież przez godzinę nie korzystała z mobilnych urządzeń.

Jeszcze przez kilkanaście dni, do 9 lipca można głosować na Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” w konkursie na najbardziej innowacyjne regionalne projekty Unii Europejskiej.

Piłkarze tarnowskiej Unii w przyszłym sezonie nadal występować będą w czwartej lidze. W rozegranym wczoraj na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach, rewanżowym meczu barażowym o awans do trzeciej ligi, tarnowianie przegrali 0-2 (0-1) z Jutrzenką Giebułtów i awans wywalczyli mistrzowie zachodniej grupy czwartej ligi.

Jutro, podobnie jak dzisiaj, będzie bardzo gorąco. W ostrzeżeniu drugiego stopnia, wydanym dla północnej części Małopolski, w tym dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego synoptycy informują, że maksymalna temperatura w dzień może wynieść w środę nawet 33 stopnie Celsjusza.

Po roku przerwy i srebrnym „tylko” medalu w ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wyższych szkół zawodowych, sportowcy KU AZS PWSZ Tarnów wrócili na najwyższy stopień podium. Powtórzyli tym samym swoje osiągnięcie z roku 2017, kiedy to po raz pierwszy w historii triumfowali w klasyfikacji generalnej AMP w tzw. typach szkół.