Aktualności

W przyszłym tygodniu w Tarnowie ruszy akcja „Zabierz maskę dla seniora”. Będzie to kolejny etap dystrybucji wśród tarnowian maseczek zakupionych przez miasto.

Tarnowska PWSZ po raz kolejny włączyła się do walki z koronawirusem. Pracownicy Katedry Elektrotechniki Wydziału Politechnicznego kończą testy zaprojektowanego przez siebie stanowiska do pomiaru temperatury ciała na odległość.

MyZbieramy.pl to pierwszy w Polsce portal stworzony po to, aby zachęcać do przyjeżdżania do rolników i zbierania owoców oraz warzyw na własny użytek. Obecnie włącza się w pomoc gospodarstwom, mającym duże problemy ze sprzedażą.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela składa serdeczne podziękowania koordynatorom i uczestnikom zainicjowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych i Centrum Sztuki Mościce akcji „Maski dla Tarnowa”. Przynosi ona coraz większe efekty, do wczoraj do BWA i CSM trafiło 9610 masek.

Wczoraj wieczorem, w wieku 84 lat zmarł znany tarnowski malarz, Jan Matras. W związku ze stanem epidemii, jego pogrzeb odbędzie się w gronie najbliższej rodziny.

Tarnowska Akademia Nauki zaprasza na specjalną, świąteczną sesję, która będzie wirtualną podróżą do Ziemi Świętej. Początek w czwartek 9 kwietnia o godz. 11. Edustreaming potrwa 30 minut.

Tym razem nie na drzewach, a w Internecie pojawią się kolorowe pisanki. Do wykonywania tych tradycyjnych ozdób świątecznych i wspólnego dzielenia się ich fotografiami zaprasza Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w nocy z wtorku na środę w całej Małopolsce spodziewać można się przymrozków.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie apeluje do pacjentów, aby w przypadku wizyt w przychodni – uzasadnionych medycznie i poprzedzonych konsultacją telefoniczną – pamiętali o zakładaniu maseczek ochronnych.