TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Z myślą o firmach sektora małych i średnich przedsiębiorstw stworzono konkurs Innovator Małopolski. Udział w nim daje szansę, by zaistnieć na europejskim rynku, między innymi poprzez udział w międzynarodowych targach czy uczestnictwie w zagranicznych projektach. Poszukiwane są przedsiębiorstwa zajmujące się nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

W tegorocznej edycji konkursu „Krakowski Dukat” nagrodzono dwa przedsiębiorstwa z Tarnowa. W zaszczytnym gronie znalazła się firma elPLC oraz Planta, które uhonorowano za osiągnięte wyniki ekonomiczne.

Aktualna oferta dla przedsiębiorców działających na terenie regionu tarnowskiego będzie głównym tematem seminarium „Tarnowskie wsparcie dla przedsiębiorców”. Spotkanie w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy al. Solidarności odbędzie się 19 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Do udziału w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorca z klimatem” zachęca Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. W ekologicznej rywalizacji zostaną wyłonione firmy, które wdrożyły najciekawsze niskonakładowe rozwiązania  obniżające zużycie energii, zwiększyły efektywność energetyczną lub wprowadziły nowy ekologiczny produkt lub usługi.

Uruchomiono rejestrację podmiotów świadczących usługi rozwojowe w Rejestrze Usług Rozwojowych (RUR) – poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. To ogólnopolska internetowa baza ofert usług rozwojowych. Mogą z niej korzystać organizacje, instytucje i firmy, które chcą realizować europejskie projekty doradcze i szkoleniowe.

Z myślą o przedsiębiorcach i osobach zainteresowanych prowadzeniem firmy zaplanowano bezpłatne spotkanie informacyjne w Sali Lustrzanej. 23 listopada o godz. 16 jego uczestnicy dowiedzą się m.in. o zasadach prowadzenia działalności w Tarnowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, zwolnieniach od podatku od nieruchomości dla firm czy dotacjach dla przedsiębiorców.

Ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie projektów na badania i  innowacje dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Bonów na innowacje”. Firmy mogą uzyskać nawet 100 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem funduszy na innowacje technologiczne będą mogli ubiegać się o dofinansowanie, którego maksymalna kwota wynosi nawet 6 mln zł. 7 grudnia rusza pierwszy konkurs w ramach działania „Kredyt na innowacje technologiczne” skierowany do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Znamy terminy naboru wniosków dla projektów składanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego. Jako pierwsze będą przyjmowane wnioski z dziedziny elektronicznej administracji, a także te związane z promocją gospodarczą Małopolski. Projekty o dofinansowanie skierowane są między innymi do przedsiębiorców.