TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Ruszył drugi nabór do projektu „Dobry Czas na Biznes”. To propozycja dla osób bezrobotnych, które mogą otrzymać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Na ten cel można pozyskać ponad 24 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 16 grudnia.

Jak co roku w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zorganizowano Mikołajkowe Targi Pracy. Tym razem oferty prezentowało 15 wystawców. Wśród licznych propozycji zatrudnienia można było znaleźć dzisiaj, 29 listopada, również takie, które dotyczyły prac na okres przedświąteczny, np. sprzedaży karpia.

Zakłady Mechaniczne będą realizowały wielomilionowe zamówienie dla polskich sił zbrojnych. Dostawę przeciwlotniczego systemu rakietowo-artyleryjskiego bliskiego zasięgu „Pilica” ma zapewnić konsorcjum, na czele którego stoi Polska Grupa Zbrojeniowa. Jej liderem jest tarnowska spółka. Wartość umowy to ponad 746 mln złotych.

Ogłoszono harmonogram naboru wniosków na 2017 rok. W 36 nowych konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego do rozdysponowania są 3 mld złotych. Fundusze te zostaną przeznaczone w głównej mierze na rewitalizację, integrację społeczną, rozwój rynku pracy, innowacyjność i przedsiębiorczość.

Wciąż można starać się o uzyskanie dofinansowania na założenie własnej działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie dysponuje środkami dla osób bezrobotnych, które chcą prowadzić firmę. Na ten cel można uzyskać nawet 21 tys. złotych.

Ogłoszono dodatkowy nabór do konkursu „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand" – poinformowała Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Na jego realizację zarezerwowano kwotę 50 mln złotych.

Jak informuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, wciąż można zgłaszać się do udziału w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. To propozycja dla osób, które chcą założyć własną firmę. Pierwszy nabór wniosków przedłużono do 9 listopada. Uczestnicy mogą uzyskać dotację w wysokości ponad 24 tys. zł.

Do udziału w bezpłatnych spotkaniach poświęconych pozyskaniu dotacji z funduszy europejskich na założenie firmy zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Na uruchomienie działalności gospodarczej można uzyskać ponad 24 tys. zł. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano w najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 10 w Strefie Przedsiębiorców DESK.