TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Redukcję cen paliw do kilku groszy na litrze zapowiedzieli przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Promocja na tzw. „Majówkę” obowiązywać będzie od 27 kwietnia do 4 maja i nie wpływa na zniżki wynikające z posiadania karty Mpetrol. 

Jesteś beneficjentem funduszy europejskich i chcesz pochwalić się swoim projektem przed innymi? Jeśli tak, weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Trzecią edycję wydarzenia zaplanowano w dniach 12-15 maja.

Ruszył nabór projektów do konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2016”. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie. Jak podkreślają organizatorzy, udział w konkursie stanowi dobrą okazję do promocji regionu, w którym realizowane są projekty, a także do nawiązania kontaktów na szczeblu krajowym i europejskim.

Tarnów otrzymał nominację do nagrody „Lider Rozwoju Regionalnego 2016”, konkursu organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Redakcja doceniła rozbudowę tarnowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który zaplanowano 27-28 października w Lublinie.

Z myślą o bezrobotnych, którzy są zainteresowani założeniem działalności gospodarczej miasto wraz z Fundacją Hetmana Jana Tarnowskiego przygotowało cykl szkoleń „ABC Przedsiębiorczości”. Kurs dla pierwszej grupy zaplanowano od 9-12 maja, kolejny 30 maja - 2 czerwca. Zapisy na szkolenie ruszają już dzisiaj, 18 kwietnia, i potrwają do 6 maja.

Całodobowy klub dziecięcy oraz usługi marketingowe, polegające na wsparciu przedsiębiorców to zwycięskie pomysły, których autorzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie Tarnowski Junior Biznesu. Podczas uroczystej gali 15 kwietnia w Sali Lustrzanej nagrodzono najlepszych uczestników - uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy wzięli udział w drugiej edycji „biznesowych” zmagań. Pula nagród w konkursie wyniosła 12 tys. złotych.

W Tarnowie powstanie portal, za pomocą którego będzie można zapoznać się z analizą zużycia ciepła dla budynków użyteczności publicznej. Innowacyjny w skali kraju projekt ma pomóc w oszczędnym gospodarowaniu energią. Porozumienie o współpracy dotyczącej optymalizacji zużycia ciepła w budynkach użyteczności publicznej podpisał dzisiaj, 14 kwietnia, prezydent Roman Ciepiela oraz Krzysztof Rodak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Na odwiedzających tegoroczne Targi Pracy w Tarnowie czekały 1743 oferty pracy. Osoby, które pojawiły się 13 kwietnia w budynku inkubatora przedsiębiorczości przy ul. Kochanowskiego, mogły nie tylko znaleźć interesującą je ofertę i porozmawiać z przyszłymi pracodawcami, lecz również wziąć udział w licznych warsztatach.

W maju rusza nabór wniosków w ramach programu BRIdge Alfa. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które stworzą wehikuły inwestycyjne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pomoże skomercjalizować najbardziej innowacyjne pomysły. Na ten cel przeznaczono 450 mln zł. Wnioski można składać od 4 do 19 maja.

Tarnowski Inkubator Przedsiębiorczości znalazł się w gronie inwestycji nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016 organizowanym przez Portalsamorzadowy.pl. Najlepsza z nich otrzyma specjalną nagrodę podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach, który zaplanowano 18-20 maja. Głosowanie potrwa do 9 maja.