TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Pod koniec czerwca rusza nabór wniosków o dofinansowanie projektów na szkolenia dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i instytucji otoczenia biznesu. Do rozdysponowania jest ponad 87 mln złotych.

Trwają prace przy integracji nowej polskiej automatycznej armaty morskiej Tryton 35 mm z systemami okrętowymi korwety ORP Kaszub. W projekcie realizowanym przez konsorcjum firm, do którego należą m.in. Zakłady Mechaniczne Tarnów, do realizacji pozostał etap badań morskich systemu. Armata ma służyć do zwalczania celów powietrznych i nawodnych. Koszt projektu to niemal 40 mln złotych.

W ramach cyklu  Biznesowe Piątki, odbywającego się w strefie coworkingu DESK, wyjątkowo wyznaczono nowy termin spotkania z przedstawicielami Enterprise Europe Network - informuje Wydział Rozwoju Gospodarczego. Konsultacje ze specjalistą EEN odbędą się w poniedziałek, 30 maja.

Tarnów został laureatem ogólnopolskiej nagrody Top Inwestycje Komunalne 2016. Miasto doceniono za Rozbudowę Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”. Nagrodę przyznawaną przez Portal Samorządowy odebrał 19 maja zastępca prezydenta Piotr Augustyński podczas uroczystej gali w Katowicach. Do konkursu napłynęło 150 zgłoszeń, lecz nagrodzono tylko 10 z nich.

Do udziału w konkursie wniosków zachęca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W naborze mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach „Wsparcia promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw". Zgłoszenia przyjmowane będą od 24 czerwca do 5 sierpnia.

Do udziału w projekcie „Siła kompetencji” zachęca krakowski Instytut Turystki. Propozycja skierowana jest do osób pozostających bez zatrudnienia, które zostały zwolnione z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Uczestnicy projektu będą mogli uzyskać bezzwrotne dotacje na założenie własnej działalności oraz wsparcie szkoleniowo – doradcze.

Trwa nabór do projektu „Postaw na przyszłość – postaw na siebie”. Jego głównym celem jest optymalizacja procesu przekwalifikowania i poszukiwania nowego miejsca pracy dla 200 osób z Małopolski. Wsparcie mogą otrzymać osoby, które są przewidziane do zwolnienia, zagrożone zwolnieniem lub utraciły zatrudnienie z przyczyn dotyczących zakładu pracy bądź chcą odejść z rolnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja.

Były gratulacje i okazja do dyskusji. Z przedsiębiorcami z Tarnowa i okolic, laureatami tegorocznej edycji Diamentów Forbesa, spotkał się 11 maja prezydent Roman Ciepiela. – Cieszy nas, że państwa działalność rozwija się, jesteście stabilnymi pracodawcami i macie zdolności inwestycyjne – komentował decyzję prestiżowej redakcji dotyczącą przyznania nagród.

Szkolenie dla przedsiębiorców starających się o dofinansowanie w postaci bonów na innowacje zaplanowano 24 maja. Podczas bezpłatnego spotkania w Starostwie Powiatowym przy ul. Narutowicza będzie można dowiedzieć się, jak można ubiegać się o środki z funduszy europejskich.

Międzynarodowa aktywność małopolskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw będzie tematem bezpłatnego spotkania organizowanego 16 maja przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.