TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Dokładnie za tydzień, we wtorek 19 września, w Hotelu Grand Sal w Wieliczce będą miały miejsce warsztaty z touroperatorami z Hiszpanii. Uczestniczyć w nich będzie ośmiu organizatorów turystyki z Półwyspu Iberyjskiego, zajmujących się turystyką sportowo-rekreacyjną i uzdrowiskową.

Podczas gali, kończącej pierwszy dzień odbywającego się w Tarnowie II Forum Gospodarczego Polonii Świata, przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji polonijnych zostali nagrodzeni Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody mają charakter honorowy, zostały przyznane po raz pierwszy.

 

Od 11 do 15 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczny Tydzień przebiegać będzie pod hasłem „e-Składka – proste płatności z ZUS”, nawiązującym do wdrażanego od 1 stycznia przyszłego roku ułatwienia dla płatników składek.

W czwartek 7 września, w Hotelu Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej odbędą się warsztaty z touroperatorami z Białorusi. Udział w nich weźmie ośmiu organizatorów turystyki z kraju naszego wschodniego sąsiada.

Tydzień przedsiębiorcy organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie. Od 11 do 15 września każdy zainteresowany może wziąć udział w bezpłatnych seminariach i konsultacjach. Obowiązują wcześniejsze zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy Targów KOMPOZYT – EXPO, które odbędą się w październiku w Krakowie, zapraszają do udziału wystawców, powiązanych z branżą. Województwo Małopolskie może pokryć nawet 90 procent kosztów, związanych z wynajmem powierzchni targowej.

 

Prowadzisz biznes i chciałbyś podnieś kwalifikacje zawodowe swoich pracowników? Sięgnij po pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Na ten cel Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie tarnowski otrzymał w tym roku 2 mln złotych. Wnioski można składać do 1 września.

Bezpłatne szkolenia organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszyscy zainteresowani będą mogli poznać szczegóły dotyczące reformy emerytalnej lub dowiedzieć się, jakie uprawnienia przysługują osobom ubezpieczonym w razie choroby lub macierzyństwa. Pierwsze szkolenie startuje już jutro, 24 sierpnia, o godz. 9:00 w oddziale w Tarnowie.

Startuje nabór na wyjazdy targowe w projekcie Business Boost for Małopolska. Już w listopadzie 2017 r. przedstawiciele małopolskich firm z sektora MŚP wyjadą do Barcelony i Warszawy aby promować swoją ofertę i produkty.

Masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Weź udział w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Na ten cel można otrzymać ponad 24 tys. złotych bezzwrotnej dotacji. Termin naboru mija 31 sierpnia.