Włóczykije rozpoczynają sezon

Tradycyjnie na szlaku wiosnę witać będą Włóczykije, czyli koło PTTK, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie. Jak przewidują organizatorzy, 20 marca w rajdzie na Brzankę weźmie udział co najmniej 400 uczestników.

Wiosenny złaz integracyjny odbędzie się po raz szósty. Uczestnicy będą mogli dotrzeć do bacówki na Brzance trzema trasami, o różnym stopniu trudności. Na mecie rajdu zaplanowano ognisko, konkursy z nagrodami oraz wspólne śpiewanie.

W tegorocznej edycji udział zapowiedziało ponad 400 uczestników z kilkunastu placówek: Szkoły Podstawowej nr 1, SP nr 9, SP nr 14, SP nr 24, I Liceum Ogólnokształcącego, XVI LO, SOSW im. E. Gierat, Zespołu Szkół Niepublicznych Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszczących się przy ul. Ostrogskich i przy ul. Klikowskiej, Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu i tarnowskiego DPS-u z ul. Modrzejewskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, rajd to nie tylko świetna okazja do zabawy na świeżym powietrzu i poznania nowych kolegów, lecz przede wszystkim wyzwanie. Na kilkukilometrowej trasie niepełnosprawni uczestnicy nierzadko muszą pokonywać własne słabości. Na udział w rajdzie decydują się również osoby mające problemy z poruszaniem się, które rajd pokonują na wózku inwalidzkim.

Włóczykije już teraz zapowiadają, że to dopiero początek intensywnego sezonu. Z początkiem czerwca zaplanowano kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem będzie to „Duchowe wędrowanie” do Świętego Krzyża.

(ww)