Sztuczna inteligencja a lek idealny

Czy sztuczna inteligencja pomoże znaleźć lek idealny? Między innymi na to pytanie będą próbować odpowiedzieć uczestnicy czwartkowego (21 marca) spotkania w ramach Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego działającego w Centrum Dialogu Alegoria.

Po serii rozmów o filozofii, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, poszerzamy zakres tematów o nauki ścisłe – tłumaczy Marcin Lewandowski, pomysłodawca spotkań i szef Alegorii.

Spotkanie poprowadzi dr Rafał Kurczab z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, który opowie o swoich badaniach, a także o swoim zespole, który zajmie się stworzeniem pierwszego na świecie prototypu platformy obliczeniowej wspierającej naukowców oraz zainteresowany rozwiązaniem przemysł farmaceutyczny w procesie tworzenia nowych leków. Przypomnijmy, że na ten cel naukowiec otrzymał wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 1,2 mln złotych.

Nasz gość obiecał opowiedzieć także o niezwykle popularnych suplementach diet, od których uginają się sklepowe półki. Zdradzi jak wybrać te najlepsze i wartościowe, na co zwrócić uwagę, bo jakość nie zawsze idzie w parze z ceną – dodaje Marcin Lewandowski.

Początek spotkania o godz. 18 w siedzibie Alegorii przy Pl. Kazimierza 5. Wstęp wolny.

(ks)