Adam Kieroński znów na podium GPP weteranów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Adam Kieroński znów na podium GPP weteranów

Kolejny udany występ w Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym zanotował Adam Kieroński. W rozegranym w Ostródzie piątym turnieju z tego cyklu, tarnowianin wywalczył trzecie miejsce w kategorii 50-59 lat i nadal zajmuje pierwszą pozycję w ogólnopolskim rankingu w tej grupie wiekowej.

W pojedynkach grupowych, rozstawiony z numerem pierwszym Adam Kieroński nie oddał rywalom w Ostródzie seta, pokonując 3-0 (11-7, 11-7, 11-7) Dariusza Skowrońskiego z Warszawy oraz 3-0 (11-5, 11-7, 11-8) Zbigniewa Kuziemkowskiego z Łączyna.

Występ w turnieju głównym rozpoczął od drugiej rundy, w której zwyciężył 3-0 (11-3, 11-7, 11-6) Witolda Kosewskiego z Dąbrówna. W ćwierćfinale nie sprostał natomiast Adamowi Kleczkowskiemu, po zaciętym pojedynku przegrywając z zawodnikiem z Lublina 1-3 (9-11, 11-8, 12-14, 11-13).

W kolejnych pojedynkach reprezentant naszego miasta pokonał 3-1 (7-11, 11-8, 11-5, 11-9) Marka Strzałkę z Krakowa oraz 3-1 (11-9, 11-3, 10-12, 11-7) Wojciecha Potrykusa z Lęborka, w spotkaniu o miejsce na najniższym stopniu podium zwyciężył natomiast 3-2 (11-9, 3-11, 11-8, 9-11, 11-5) Rosjanina, Victora Dorofeeva.

Dla Adama Kierońskiego było to już czwarte w tym sezonie podium Grand Prix Polski Weteranów. Wcześniej zwyciężył bowiem w turnieju w Bilczy oraz zajął drugie lokaty w zawodach w Strzelcach Opolskich i Wiśle. Na „pudle” nie udało mu się stanąć jedynie w grudniowym GPP w Węgierskiej Górce, w którym zakończył rywalizację na miejscach 5-6.