Chłopcy Pałacu najlepsi w Preszowie

Najmłodsi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, chłopcy z rocznika 2006, triumfowali w rozegranym w słowackim Preszowie Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej „Hummel 4sport Cup”. W finale podopieczni trenera Tomasza Ciapały pokonali rówieśników z Vive Kielce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został kapitan tarnowskiej drużyny, Paweł Chłopek.

Rywalizację w turnieju tarnowianie rozpoczęli od wygranej 13-11 (6-5) z gospodarzami zawodów, „siódemką” Tatrana Preszow 2006. W drugim spotkaniu ekipa trenera Tomasza Ciapały pewnie wygrała z VSD Dunakeszi, pokonując drużynę z Węgier 24-15 (12-7). Na zakończenie spotkań grupowych, piłkarze ręczni Pałacu rozgromili 22-8 (12-4) drugi zespół EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, co pozwoliło im na awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwsza połowa ćwierćfinałowego pojedynku z serbskim RK Sindjelic Belgrad była niezwykle zacięta i zakończyła się remisem. Po zmianie stron na boisku niepodzielnie panowali już jednak tarnowianie, zwyciężając ostatecznie 19-11 (9-9).

W półfinale tarnowscy szczypiorniści trafili na MHC Bardejov. Niezwykle emocjonujący oraz zacięty mecz z szybkim i prezentującym techniczną grę zespołem ze Słowacji, przyniósł podopiecznym trenera Tomasza Ciapały wygraną 17-14 (9-7) i awans do finału.

Tam, jak już wspomnieliśmy, na drodze tarnowian stanęli rówieśnicy z zespołu VIVE Kielce. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 7-7. W drugiej połowie, tarnowski zespół przy żywiołowym dopingu swoich kolegów (z drużyny młodzików i drugiego zespołu chłopców) oraz rodziców okazał się lepszy od kielczan i po zwycięstwie 15-13 zajął pierwsze miejsce w turnieju.

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko - Paweł Chłopek 28, Dawid Chudyka 24, Igor Bielko 20, Jan Wiśniewski 10, Jakub Plebanek 9, Jakub Solarz 6, Jakub Kupiec 5, Maciej Pal 5, Damian Grudniewicz 1, Jakub Marzec 1, Mateusz Śmieszek 1, Aleks Bouchahdane, Mateusz Cytawa, Igor Kawa.

(sm)