Druga wygrana futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana futsalistów Unii

Niepokonani na swoim boisku pozostają pierwszoligowi futsaliści Unii Tarnów. W rozegranym w sobotę w Arenie Jaskółka Tarnów meczu piątej kolejki, tarnowianie pokonali 6-4 (1-1) SRS Gwiazda Ruda Śląska.

Mecz I ligi futsalu: Unia Tarnów - Gwiazda Ruda Śląska

Wynik spotkania otworzył w 14 min Tomasz Grzesiak. Trzy minuty później do pierwszego tego dnia remisu doprowadził Maksym Kravets i tak zakończyła się pierwsza połowa.

Ostre strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron. W 23 min na ponowne prowadzenie wyprowadził tarnowski zespół Mateusz Mroczka. Dwie minuty później stan spotkania wyrównał wprawdzie Jakub Grzybowski, ale w 27 min po drugiej tego dnia bramce Tomasza Grzesiaka, znów górą byli futsaliści Unii. W 33 min dzięki trafieniu Mateusza Mroczki przewaga Unii wzrosła do dwóch trafień (4-2), a w 36 min po kolejnym celnym strzale tego zawodnika było 5-2. Końcówka spotkania dostarczyła sporo emocji. Jeszcze w tej samej 36 min dzielący oba zespoły dystans zmniejszył Maksym Kravets, a w 37 min na listę strzelców najpierw wpisał się Dominik Wardzała, a chwilę później Bartosz Siadul.

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka 3, Dominik Wardzała 1, Wojciech Przybył, Konrad Stańczyk oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Grzesiak 2, Andrzej Krakowski, Adrian Pasek, Konrad Podobiński, Michał Sieńczak, Damian Wolański.

Po tej wygranej, Unia zajmuje w tabeli piąte miejsce, tracąc zaledwie punkt do wicelidera, Sośnicy Gliwice. Równocześnie „Jaskółki” mają tylko dwa punkty przewagi, nad klasyfikowanym na dziesiątej pozycji zespołem z Rudy Śląskiej.