Druga liga nadal w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga liga nadal w Tarnowie

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w rozegranym w sobotę trzecim decydującym spotkaniu fazy play-out pewnie pokonali u siebie 86-69 (25-18, 17-12, 26-18, 18-21) Start Meble Dobrodzień. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Jarosława Mosio zachowali miejsce w gronie drugoligowców.

Pierwsza kwarta spotkania w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała niecodzienny przebieg, goście wszystkie punkty zdobyli bowiem po rzutach za trzy punkty. Mecz rozpoczął się od „trójki” Łukasza Bąka, w 5 min po trafieniu z wyskoku Mateusza Piski było jednak 12-3. Minutę później po akcji 2+1 Michała Szewczyka tarnowianie prowadzili 17-6. W ostatniej minucie pierwszej kwarty, goście zmniejszyli straty do pięciu punktów (23-18), po trafieniach z rzutów wolnych Łukasza Wardzińskiego, po dziesięciu minutach tarnowianie prowadzili natomiast różnicą siedmiu „oczek”.

W drugą „ćwiartkę” zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy trenera Jarosława Mosio i na początku 15 minuty po rzucie za trzy punkty Łukasza Wardzińskiego na tablicy pojawił się wynik 38-18. W rewanżu osiem punktów zdobyli przyjezdni (38-26 w 19 min po rzucie wolnym Michała Cieśli). Końcowe fragmenty tej części meczu przyniosły jedynie kosmetyczną zmianę wyniku i do przerwy koszykarze MUKS 1811 Unii wygrywali 42-30.

W 25 min dwa rzuty wolne wykorzystał Michał Szewczyk i zrobiło się 51-34. Pół minuty później zespół z Dobrodzienia zmniejszył straty do dwunastu punktów (52-40). Po trzypunktowym rzucie Jacka Sulowskiego i całej serii trafień naszych koszykarzy z linii rzutów wolnych, na początku 27 min było jednak 60-40. Dwudziestopunktową przewagę utrzymali podopieczni trenera Jarosława Mosio do końca trzeciej kwarty, po której prowadzili 68-48.

W początkowych minutach czwartej odsłony goście znów skoncentrowali się na rzutach za trzy punkty. Trzykrotnie zza linii 6.75 metra trafił Michał Cieśla i w 33 min na tablicy pojawił się rezultat 72-57. Minutę później po trafieniu Mariusza Rybki było 75-62, natomiast w 38 min po „trójce” Adriana Płaczka przewaga tarnowian zmalała do jedenastu punktów (80-69). W odpowiedzi pięć punktów zdobył jednak Tomasz Bryzek i na początku ostatniej minuty nasz zespół wygrywał 85-69. Ostatni w tym sezonie punkt dla MUKS 1811 Unii zdobył Michał Moskal, na pół minuty przed końcem spotkania wykorzystując jeden rzut osobisty.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 21, Michał Szewczyk 18, Łukasz Wardziński 15, Dominik Niemczura 10, Mateusz Piska 8, Tomasz Bryzek 7, Michał Kaliński 6, Michał Moskal 1, Michał Skowron 0, Paweł Zaczkiewicz 0.