Dwa razy podium w Dobczycach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa razy podium w Dobczycach

Dwaj zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate, Mateusz Boryczka i Damian Stefański stanęli na podium rozgrywanego w Dobczycach Pucharu Makroregionu Południowego Oyama PFK w konkurencjach walki. Zawody zgromadziły na starcie 165 zawodniczek i zawodników z szesnastu klubów.

Oba te medale tarnowianie wywalczyli w kategorii semi-knockdown. W zmaganiach seniorów, w wadze powyżej 80 kg, Mateusz Boryczka zajął drugie miejsce, ustępując pola jedynie Wiaczesławowi Bałakajewowi z Kraków Koyama. Rywalizujący w wadze 70 kg wśród juniorów, Damian Stefański wywalczył natomiast w Dobczycach trzecie miejsce za Michałem Smolcem z Andrychowa i Kacprem Woźniakiem z Wieliczki.

Dwaj pozostali zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate, Szymon Liszka i Igor Tomasiewicz, po zaciętych pojedynkach odpadli w eliminacjach. Tarnowskich karateków przygotował do startu Sensei Mariusz Liszka 1 Dan, a jednym z sędziów zawodów był prezes tarnowskiego klubu, Sensei Dariusz Hachaj 4 Dan.