Dwadzieścia jeden bramek w dwóch meczach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwadzieścia jeden bramek w dwóch meczach

Podczas weekendu w Tarnowie rozegrano wprawdzie tylko dwa seniorskie mecze piłki nożnej, ale obserwujący je kibice z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. W spotkaniach tych padło bowiem aż dwadzieścia jeden bramek. Nasze zespoły rywalizowały w nich ze zmiennym szczęściem. Piłkarki Tarnovii Tarnów przegrały z Pragą Warszawa, a piłkarze Metalu Tarnów rozgromili rezerwy Polanu Żabno.

W ostatnim w tym roku w Tarnowie meczu pierwszej ligi kobiet, Tarnovia uległa 4-6 (3-3) wiceliderowi, niepokonanej Pradze Warszawa. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowianek, w 5 min Katarzyna Białoszewska sfinalizowała podanie Agnieszki Derus i było 1-0. Radość gospodyń nie trwała jednak zbyt długo. W 12 min do remisu doprowadziła Klaudia Grodzka, a w 15 i 21 min, Tamarę Solarovą dwukrotnie pokonała Monika Lipa. Jeszcze przed przerwą tarnowianki doprowadziły do remisu. W 29 min w polu karnym sfaulowana została Katarzyna Białoszewska, a „jedenastkę” na bramkę zamieniła Agnieszka Derus. Cztery minuty później po strzale Agnieszki Derus z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Dominiki Machnackiej i wpadła do bramki. Tuż po przerwie (47 min) za sprawą trafienia Katarzyny Białoszewskiej było 4-3 dla Tarnovii, potem trafiały już tylko warszawianki. W 53 min stan meczu wyrównała Klaudia Dymińska, a o wygranej przyjezdnych zadecydowały gole Dominiki Dymitrowicz zdobyte w 56 min i w doliczonym czasie gry. Na kolejkę przed zakończeniem rundy, Tarnovia klasyfikowana jest na siódmej pozycji.

W trzeciej lidze mężczyzn, w pojedynku drużyn z dołu tabeli, Unia Tarnów przegrała 0-1 (0-1) wyjazdowy mecz z Wisłą Sandomierz. Jedyną bramkę zdobył w 42 min Patryk Wilk. Po tej porażce, Unia zajmuje spadkowe, szesnaste miejsce.

W czwartej lidze, oba zespoły Tarnovii Tarnów przywiozły z wyjazdów bezbramkowe remisy. Panowie podzielili się punktami z GKS Drwinia i zajmują aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli. Panie zremisowały natomiast z liderem, Górnikiem Wieliczka (dla wieliczanek była to pierwsza strata punktów na własnym boisku, tarnowianki po raz pierwszy nie zdołały wygrać na wyjeździe) i plasują się na czwartej pozycji.

W klasie okręgowej, w pojedynku beniaminków, występujący przed własną publicznością Metal Tarnów rozgromił 9-2 (3-1) Polan II Żabno. Po dziewięciu minutach i dwóch trafieniach Jerzego Gromadzkiego (5 i 9 min) było już 2-0. W odpowiedzi na bramkę gości, wynik do przerwy ustalił w 45 min Tomasz Barczak. Po zmianie stron znów dwukrotnie (56 i 65 min) trafił Jerzy Gromadzki. W 67 min przyjezdni doprowadzili do wyniku 5-2, ale kolejne bramki dla Metalu strzelili: Grzegorz Pytel (74 min), Sebastian Gębala (79 min), Marcin Gruszka (83 min z rzutu karnego) i Rafał Mania (88 min).

W ostatnich w tej rundzie meczach w klasie „B”, występujące na wyjazdach tarnowskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Błękitni Tarnów po dwóch bramkach Grzegorza Kluby (8 i 57 min) oraz trafieniach Michała Golemo (34 min) i Dawida Murczka (68 min) pokonali 4-1 (2-1) Cezara Kępa Bogumiłowicka. Iskra Tarnów uległa natomiast 0-4 (0-1) Rudce.