Efektowne wygrane młodzików i chłopców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne wygrane młodzików i chłopców

Trzy mecze (jeden zaległy i dwa awansem) rozegrali w ostatnich dniach młodzi koszykarze prowadzonych przez trenera Łukasza Stawarza ekip MUKS 1811 Unii Tarnów. Bilans ich występów to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

Druga drużyna kadetów „B” MUKS 1811 Unii w rozegranym awansem meczu zmierzyła się na wyjeździe z STK Nowy Sącz. W pierwszym w tym sezonie pojedynku tych drużyn sądeczanie wygrali w Tarnowie bardzo wyraźnie, bo 91-59. Tym razem rywalizacja była o wiele bardziej zacięta. Po pierwszej kwarcie wygranej przez gospodarzy różnicą czterech punktów, druga zakończyła się remisem i do przerwy ekipa STK prowadziła 36-32. W trzeciej „ćwiartce” o trzy punkty lepsi okazali się tarnowianie, stąd też przed ostatnią kwartą przegrywali tylko 43-44. W końcowych dziesięciu minutach nie udało im się niestety odrobić tej minimalnej straty i mecz zakończył się porażką MUKS 1811 Unii 58-59 (13-17, 19-19, 11-8, 15-15). Warto zauważyć, że blisko połowę punktów dla naszego zespołu zdobył w tym meczu Grzegorz Idziak.

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 27, Jakub Więckowski 9, Krzysztof Idziak 6, Adrian Szumlański 5, Miłosz Olenicz 4, Dominik Podraza 3, Przemysław Gołąb 2, Mikołaj Wróbel 2, Adrian Barnaś 0, Mateusz Baziak 0, Igor Michalski 0, Eryk Styrkowiec 0

Po zakończeniu tego spotkania na parkiet hali w Nowym Sączu wyszły zespoły STK i MUKS Unii walczące o punkty w zaległym meczu klasy chłopców. Zdecydowanym jego faworytem byli koszykarze z Tarnowa, który w pierwszej rundzie wygrali u siebie aż 131-22. W meczu rewanżowym tarnowianie nie zbliżyli się nawet do granicy stu zdobytych punktów, ale mino nienajlepszej gry ich przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji. Już w początkowych dziesięciu minutach goście wypracowali sobie czternastopunktową przewagę, do przerwy prowadzili natomiast 48-12. W trzeciej kwarcie młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii nie zwolnili tempa i po jej zakończeniu wygrywali 71-19. Dopiero w końcowych dziesięciu minutach sądeczanie nawiązali wyrównaną walkę i spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 85-29 (18-4, 30-8, 23-7, 14-10).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 23, Mikołaj Banach 14, Jędrzej Łuszcz 14, Eryk Styrkowiec 11, Mikołaj Wróbel 9, Konrad Kowal 6, Bartosz Opioła 4, Mateusz Baziak 2, Przemysław Gołąb 2, Wojciech Gancarz 0, Jakub Kocan 0, Szymon Skrzypek 0

Jeszcze wyższą wygraną naszego zespołu zakończył się wyjazdowy mecz młodzików MUKS 1811 Unii z SKF Jura Basket Zabierzów. Tarnowianie mieli ułatwione zadanie, gdyż koszykarze z Zabierzowa przystąpili do tej konfrontacji w pięcioosobowym zaledwie składzie. Efekt tego był taki, że pierwszą kwartę goście wygrali różnicą ponad dwudziestu „oczek”. Gospodarze zdobyli w niej jedenaście punktów i jak się później okazało była to najlepsza pod względem ofensywnym odsłona w ich wydaniu. W trzech pozostałych łącznie powiększyli bowiem swój dorobek zaledwie o czternaście „oczek”, przegrywając 25-119 (11-32, 7-30, 3-28, 4-29).

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 22, Sebastian Dynda 21, Miłosz Tyrka 16, Jakub Więckowski 16, Igor Michalski 10, Jan Camara 8, Adrian Szumlański 8, Adrian Barnaś 6, Krzysztof Idziak 4, Dominik Podraza 4, Miłosz Olenicz 2, Eryk Styrkowiec 2