Kadetki Pałacu bez wygranej w ćwierćfinale MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadetki Pałacu bez wygranej w ćwierćfinale MP

Od piątku do niedzieli, w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie rozgrywany był jeden z sześciu ćwierćfinałowych turniejów Mistrzostw Polski w koszykówce kadetek U-15. Mimo atutu gry w swojej hali, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrały wszystkie trzy mecze, kończąc rywalizację na czwartej pozycji.

Ćwierćfinał MP kadetek w koszykówce

W pierwszym meczu podopieczne trenerów Krzysztofa Wawrzonka i Mariusza Siedlika zmierzyły się z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. W 4 min po trafieniu Zuzanny Adamczyk było 4-4. Potem tarnowianki straciły jednak siedemnaście punktów z rzędu i w 8 min przegrywały 4-21. Na początku drugiej kwarty i akcji 2+1 Ewy Marcinkowskiej zrobiło się 15-29. Wyrównana walka trwała już do końca pierwszej połowy, po której notowano rezultat 33-47. Trzecia „ćwiartka” rozpoczęła się od dziesięciu punktów rywalek Pałacu i w 24 min było 33-57. Trafienie Elizy Urban doprowadziło wprawdzie w 26 min do stanu 38-57, ale dwie minuty później Pałac przegrywał 40-69. Początek ostatniej kwarty przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w połowie tej odsłony po dwóch rzutach wolnych Liwii Winkowskiej notowano rezultat 51-79. Kolejny fragment meczu gospodynie przegrały jednak 0-11, aby ostatecznie ulec rywalkom 56-99 (7-25, 26-22, 9-24, 14-28).

W sobotę rywalem Pałacu był zespół z Ostrołęki. Jeszcze w 4 min zespół z Tarnowa przegrywał tylko 6-7, na początku 8 min było już 8-17. Druga kwarta zdecydowanie należała do koszykarek MUKS Unii Basket. W pierwszych czterech minutach zdobyły one 16 punktów nie tracąc żadnego i doprowadziły do prowadzenia 37-12. W końcówce pierwszej połowy powiększyły jeszcze swą przewagę, wygrywając do przerwy 46-18. Na początku 27 min było już 61-22, a po trzydziestu minutach zespół z Ostrołęki wygrywał 69-31. Po dwóch i pół minutach gry w ostatniej kwarcie na tablicy pojawił się rezultat 77-33. W kolejnych fragmentach oba zespoły miały problemy ze skutecznością i na dwie minuty przed końcem MUKS Unia Basket wygrywał 79-35. Końcówkę tarnowianki wygrały 8-0 i ostatecznie przegrały 43-79 (12-21, 6-25, 13-23, 12-10).

Po dwóch dniach tarnowskiego turnieju, wiadomo było, że awans do półfinału zapewniły sobie ekipy z Ostrołęki i Głuchołaz, niedzielny pojedynek pomiędzy MKS Pałac Młodzieży, a Basketem 4Ever Ksawerów decydował natomiast o trzecim miejscu w tabeli. Tarnowianki znów przespały początek meczu. Na początku 4 min notowano bowiem wynik 3-3, w 8 min było natomiast 4-19. Taką piętnastopunktową stratą zakończyła się ostatecznie pierwsza kwarta. Po minucie gry w drugiej „ćwiartce” było już 8-28. Kolejne pięć punktów zdobyły wprawdzie gospodynie, ale w 18 min zespół z Ksawerowa wygrywał 39-17. W 23 min koszykarki Pałacu przegrywały już 23-52. Do końca trzeciej odsłony pozwoliły jednak rywalkom na zdobycie jednego tylko punktu. Same zdobyły ich natomiast trzynaście i przed ostatnią kwartą przewaga rywalek zmalała do 17 punktów (36-53). W 31 min po rzutach wolnych Pauliny Sachy było nawet 38-53, minutę później notowano jednak wynik 38-60. Końcowe minuty miały już wyrównany przebieg i mecz zakończył się porażką Pałacu 49-69 (8-23, 14-23, 14-7, 13-16).

MKS Pałac Młodzieży: Zuzanna Adamczyk 28 (1x3), Ewa Marcinkowska 23, Natalia Czosnek 18 (2x3), Magdalena Kozicka 18, Paulina Sacha 14 (2x3), Eliza Urban 13 (1x3), Emilia Mączko 12 (1x3), Karolina Szewczyk 10, Daria Siedlik 6 (1x3), Liwia Winkowska 4, Maja Tadel 2, Kaja Popadiak 0, Wirginia Tyrka 0.

W pozostałych meczach: MUKS Unia Basket Ostrołęka – Basket 4Ever Ksawerów 70-50, Basket 4Ever – MUKS Chrobry Basket 50-70, MUKS Chrobry Basket – MUKS Unia Basket 60-56.

Końcowa kolejność: 1. MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – 6 pkt., 2. MUKS Unia Basket Ostrołęka – 5 pkt., 3. Basket 4Ever Ksawerów – 4 pkt., 4. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 3 pkt.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU MKS PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW - MUKS UNIA BASKET OSTROŁĘKA