Kolejna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

W pierwszej rundzie trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów wygrali w Gorlicach różnicą osiemnastu punktów (86-68). W rewanżowym meczu, rozegranym w niedzielę w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka zwyciężyła w identycznych niemal rozmiarach, pokonując MKS Gorlice 102-83 (25-23, 32-22, 17-26, 28-12).

Pierwsza kwarta niedzielnego spotkania przebiegała pod znakiem gry punkt za punkt, kończąc się nieznaczną, dwupunktową wygraną gospodarzy. W drugiej odsłonie tarnowianie stracili niemal tyle samo punktów, ale zagrali znacznie skuteczniej pod koszem rywala i do przerwy wygrywali 57-45.

Trzecia „ćwiartka” należała jednak do przyjezdnych. Efekt tego był taki, że po trzydziestu minutach MUKS 1811 Unia Tarnów prowadził różnicą trzech tylko punktów (74-71), co zapowiadało spore emocje w ostatniej części spotkania. Gospodarze wygrali jednak pierwsze cztery minuty czwartej kwarty 13-0 (doprowadzając do rezultatu 87-71) i było praktycznie po meczu. W końcówce tarnowianie nieznacznie powiększyli jeszcze przewagę, zwyciężając w końcowym rozrachunku różnicą dziewiętnastu „oczek”. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był ponownie Jacek Sulowski, który zdobył 41 punktów, pięciokrotnie trafiając m.in. za trzy punkty.

W następnej kolejce tarnowianie pauzują. Kolejny mecz o trzecioligowe punkty rozegrają dopiero 25 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe z UKS Regis Wieliczka.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 41, Michał Skowron 16, Dominik Niemczura 12, Piotr Badełek 11, Błażej Niepsuj 8, Paweł Zaczkiewicz 8, Sebastian Bogusz 4, Dawid Łazarz 2, Mateusz Piska 0, Marek Półtorak 0, Piotr Zaczkiewicz 0.