Koniec pucharowej przygody „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koniec pucharowej przygody „Jaskółek”

Wczoraj rozegrano siedem z ośmiu spotkań 1/8 piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. O awans do ćwierćfinału rywalizowała między innymi - bez powodzenia – Unia Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

Trzecioligowcy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, w wyniku losowania trafili na czwartoligowy Dalin Myślenice, czyli triumfatora rozgrywek w PPN w Myślenicach.

Pojedynek na boisku w Myślenicach zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 3 min objęli oni prowadzenie po strzale Łukasza Kowalskiego. Dwadzieścia minut później drugą bramkę dla Dalinu zdobył natomiast Michał Ślaski. Ostatecznie drużyna z Myślenic wygrała 2-1 (2-0). Co ciekawe tarnowianie jedyną bramkę zdobyli w 80 min – po strzale Szymona Midy – gdy od dziesięciu minut grali w osłabieniu (w 70 min czerwoną kartką ukarany został Benedykt Piotrowski). „Jaskółki” kończyły wczorajszy mecz w dziewięciu, w 89 min drugą żółtą kartkę zobaczył bowiem Dominik Wardzała.