Koszykarze przegrali drugi raz z rzędu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze przegrali drugi raz z rzędu

Drugiej z rzędu porażki doznali trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Po ubiegłotygodniowej wyjazdowej przegranej z AGH Koroną Kraków, w niedzielę tarnowianie przegrali we własnej hali 72-89 (6-21, 23-17, 22-19, 21-32) z Limblachem Limanowa.

Podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadzili w tym spotkaniu tylko raz, gdy na tablicy w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach pojawił się korzystny dla nich wynik 2-0. Dalsze minuty pierwszej kwarty należały już zdecydowanie do koszykarzy z Limanowej. Goście pięć razy trafili między innymi w tym okresie za trzy punkty i po dziesięciu minutach wygrywali 21-6.

Po krótkiej przerwie, gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 17 min zmniejszyli dystans do sześciu zaledwie punktów (23-29). W końcówce pierwszej połowy znów nieznacznie skuteczniejsi byli jednak przyjezdni, stąd też do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Limblachu 38-29.

Po trzydziestu minutach tarnowianie mogli jeszcze mieć nadzieje na końcowy sukces. Odrobili bowiem kolejne trzy punkty i przed ostatnią kwartą przegrywali tylko 51-57. Mało tego, w 32 min na tablicy pojawił się rezultat 55-59. Potem inicjatywę przejęli jednak koszykarze z Limanowej. W ciągu czterech minut zdobyli oni czternaście punktów, tracąc zaledwie cztery i w 36 min prowadzili już 73-59. Strat tych podopiecznym trenera Krzysztofa Wawrzonka nie udało się już odrobić, wręcz przeciwnie goście nieznacznie powiększyli jeszcze rozmiary swojej wygranej.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 26, Paweł Zaczkiewicz 11, Dominik Niemczura 8, Michał Skowron 8, Dawid Szewczyk 8, Błażej Niepsuj 5, Dawid Łazarz 4, Sebastian Bogusz 2, Piotr Badełek 0, Mateusz Kozdroń 0, Andrzej Miczek 0.