Koszykarze wygrali po dogrywce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze wygrali po dogrywce

Po ponad miesięcznej przerwie, kolejny mecz o trzecioligowe punkty rozegrali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka był UKS Regis Wieliczka, z którym w pierwszej rundzie tarnowianie wygrali różnicą blisko trzydziestu punktów (99-71). Tym razem rywalizacja była o wiele bardziej zacięta, a o kolejnej wygranej naszych koszykarzy zadecydowała dopiero dogrywka.

Początkowe minuty należały do gospodarzy, którzy prowadzili już 8-2. W pozostałych fragmentach pierwszej kwarty więcej z gry mieli już tarnowianie i po dziesięciu minutach MUKS 1811 Unia prowadził 23-20. Podobny przebieg miała druga „ćwiartka”. Podobnie jak w pierwszej kwarcie, wieliczanie rozpoczęli od prowadzenia 8-2, doprowadzając w 24 min do korzystnego dla siebie rezultatu 28-25. Potem znów do głosu doszli podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka, stąd też do przerwy tarnowianie prowadzili 44-35.

W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała wyrównana walka. Żadnej z drużyn nie udało się w tym fragmencie meczu uzyskać znaczącej przewagi i po trzydziestu minutach ekipa z Tarnowa wygrywała 63-53. W 37 min na tablicy pojawił się wynik 71-71, na minutę przed końcem zdecydowanie bliżej zwycięstwa byli jednak tarnowianie, którzy prowadzili 78-73. Do końca podstawowego czasu gry nasz zespół nie powiększył już jednak swojego dorobku, gospodarze zdobyli natomiast pięć punktów i po czterech kwartach było 78-78.

Dogrywka była strzeleckim popisem Jacka Sulowskiego. Doświadczony tarnowianin, do trzydziestu punktów zdobytych w podstawowym czasie dorzucił kolejne dziesięć „oczek” i dzięki jego skutecznej grze mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii Tarnów 90-85 (23-20, 21-15, 19-18, 15-25, 12-7).

W tarnowskim zespole zadebiutował w tym meczu (choć był to debiut raczej symboliczny) niezwykle doświadczony - w grudniu ubiegłego roku skończył 43 lata - rozgrywający Łukasz Kasperzec. Jest on wychowankiem krakowskiej Wisły, a oprócz występów w macierzystym klubie grał także w Prokomie Treflu Sopot (w latach 1998-2000), francuskim Levallois oraz UMKS Kielce i Siemaszce Piekary.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 40, Michał Skowron 18, Mateusz Piska 14, Dominik Niemczura 7, Sebastian Bogusz 4, Dawid Łazarz 4, Piotr Badełek 2, Paweł Zaczkiewicz 2, Łukasz Kasperzec 0, Błażej Niepsuj 0, Marek Półtorak 0.