Mistrz pierwszym liderem Tarnowskiej Ligi Futsalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mistrz pierwszym liderem Tarnowskiej Ligi Futsalu

Zainaugurowane zostały rozgrywki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Ze względu na remont hali „Jaskółka”, mecze rozgrywane są w Łękawicy. Nie spowodowało to jednak zmiany układu sił. Pierwszym liderem został broniący tytułu mistrzowskiego zespół Lumaro Elbud, który zaaplikował ekipie Control Process Luxtorpeda dwanaście bramek, nie tracąc żadnej.

W inauguracyjnym meczu zmierzyły się Topicar Auto Części i Biała Gwiazda. W pierwszej, bardzo wyrównanej połowie, nie padła żadna bramka. „Worek” z golami rozwiązał się dopiero po przerwie. Pierwszą w sezonie bramkę zdobył Wojciech Mącior, chwilę później po trafieniach Mariana Kołodzieja i Artura Prokopa, Topicar Auto Części prowadził już 3-0. Beniaminek nie zamierzał jednak dać za wygraną, trafienia Krystiana Cierlika, Piotra Wróbla i Bartłomieja Frąca doprowadziły do remisu 3-3. W kolejnych minutach dał o sobie znać Damian Świątek. Jego bramka oraz asysta przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść drugiej drużyny poprzednich rozgrywek.

W spotkaniu Sportmossimo.pl Grabówka z Gryfem Borzęcin, pierwszoplanową postacią był Kamil Kużdżał. Zanotował on hat-tricka, a mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale jego strzał z rzutu karnego padł łupem Bartłomieja Obłąka. Ten ostatni skapitulował jednak jeszcze po strzałach Adriana Paska i Macieja Aleksandra, na co ekipa z Borzęcina odpowiedziała trafieniami Roberta Płachny i Mariusza Zabiegały.

Pojedynek Westovii Okna Pawłowski z Grupą Azoty PROREM rozpoczął się od pięciu bramek Westovii Okna Pawłowski (Szymon Kuczek, Rafał Zegar, Dawid Szczerba, Tomasz Nytko, Arkadiusz Szczerba), dopiero w końcówce gole dla Grupy Azoty PROREM zdobyli Piotr Łazarz i Piotr Gałuszka.

Najwięcej bramek padło w ostatnim meczu kolejki, w którym Lumaro Elbud po trafieniach Marcina Barwacza, Adriana Czyża, Konrada Barwacza, Bartłomieja Krużela i Adriana Ślęzaka, rozgromiło Control Process Luxtorpeda.

Wyniki

Biała Gwiazda – Topicar Auto Części 3-5 (Krystian Cierlik, Bartłomiej Frąc, Piotr Wróbel – Artur Prokop 2, Marian Kołodziej, Wojciech Mącior, Damian Świątek)

Sportmossimo.pl Grabówka – Gryf Borzęcin 5-2 (Kamil Kużdżał 3, Marcin Aleksander, Adrian Pasek – Robert Płachno, Mariusz Zabiegała)

Grupa Azoty PROREM – Westovia Okna Pawłowski 2-5 (Piotr Gałuszka, Piotr Łazarz –Szymon Kuczek, Tomasz Nytko, Arkadiusz Szczerba, Dawid Szczerba, Rafał Zegar)

Control Process Luxtorpeda – Lumaro Elbud 0-12 (Adrian Czyż 4, Marcin Barwacz 3, Konrad Barwacz 2, Bartłomiej Krużel 2, Adrian Ślęzak)

Spotkanie: (B)oca Czemarol/Mado – Pchelkowsky Tar-Sped zostało przełożone.