Młodzicy Pałacu o krok od tytułu mistrza Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu o krok od tytułu mistrza Małopolski

Kolejne zwycięstwo w lidze młodzików odniosła prowadzona przez trenera Macieja Gubernata drużyna piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Pokonując na wyjeździe 38-27 (18-13) UKS PMOS Chrzanów, tarnowianie uczynili kolejny krok w stronę wywalczenia tytułu mistrza Małopolski i organizacji w Tarnowie turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

W 3 min po akcji Jakuba Kociuby, Pałac prowadził 4-1, dwie minuty później po dwóch trafieniach Konrada Wątroby było natomiast 5-2 dla „siódemki” z Tarnowa. Zryw gospodarzy pozwolił im na doprowadzenie w 8 min do stanu 5-7, ale w 13 min Konrad Wątroba powiększył dzielący oba zespoły dystans do pięciu bramek (7-12). Dwie minuty później było 9-12, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy po rzucie Michała Igielińskiego chrzanowianie przegrywali tylko 13-15. Dwa trafienia Jakuba Kociuby oraz bramka Konrada Wątroby, spowodowały jednak, że na przerwę oba zespoły zeszły przy pięciobramkowym prowadzeniu ekipy trenera Macieja Gubernata.

W 31 min tarnowianie wygrywali 22-17, w kolejnych dziesięciu minutach „zdemolowali” jednak wręcz gospodarzy, doprowadzając w 41 min do korzystnego dla siebie rezultatu 32-19. Dalsze minuty przebiegały pod znakiem gry bramka za bramkę, stąd też w 49 min po akcji Szymona Dutki, Pałac wygrywał 38-25. W ostatniej minucie, młodzi szczypiorniści z Chrzanowa zdobyli dwie bramki, zmniejszając nieco rozmiary przegranej.

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki – Jakub Kociuba 9, Kacper Bień 7, Konrad Wątroba 7, Korneliusz Marek 6, Maksymilian Bieś 1, Szymon Dutka 1, Maciej Gwóźdź 1, Sebastian Kula 1, Kamil Gromadzki, Dominik Jac, Klaudiusz Kasprzyk, Michał Mucha, Radosław Musiał, Kacper Rybicki, Maciej Woliński.