Pewny awans juniorów młodszych MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów młodszych MKS PM MPEC

Prowadzona przez trenera Marcina Janasa drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów pewnie zwyciężyła w rozgrywanym w Tarnowie turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Gospodarze wygrali wszystkie trzy mecze, a oprócz nich awans do dalszej fazy rozgrywek zapewniła sobie drużyna Czuwaju Przemyśl. W 1/8 finału Pałac zagra w Kwidzynie (26-28 kwietnia), mając za rywali: tamtejszy MTS, Wisłę I Płock i Pogoń 1945 I Zabrze.

Pierwszym rywalem szczypiornistów Pałacu był UKS Anilana II Łódź. Bardzo długo żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa. Fragment spotkania między 20 a 24 min łodzianie wygrali 3-0 i po dwóch z rzędu bramkach Stanisława Lewandowskiego prowadzili 11-9. Odpowiedź tarnowian była jednak błyskawiczna. Po dwóch akcjach Przemysława Mądela na tablicy pojawił się wynik 11-11, a trafienia Konrada Wątroby i Szymona Porębskiego wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie 13-11. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie jednobramkową wygraną MKS PM MPEC.

Początkowe fragmenty drugiej połowy należały do przyjezdnych, którzy w 36 min wygrywali 16-14. Dwie minuty później było jeszcze 18-16 dla zespołu z Łodzi, ale w 46 min Przemysław Mądel doprowadził do stanu 20-18 dla Pałacu. W kolejnych minutach podopieczni trenera Marcina Janasa systematycznie powiększali przewagę. W 49 min wygrywali 22-19, trzy minuty później 24-20, a na trzy minuty przed końcem po dwóch kolejnych trafieniach Przemysława Mądela było 28-21. W ostatnich minutach łodzianie zmniejszyli nieco straty i mecz zakończył się wygraną Pałacu 30-25 (13-12).

Zupełnie inny przebieg miał niedzielny pojedynek MKS PM MPEC z MOKS Słoneczny Stok Białystok. W 2 min goście prowadzili 2-1, kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do „siódemki” z Tarnowa, która w 13 min po rzucie Patryka Kwarcińskiego wygrywała 15-3. W 22 min po trzech z rzędu trafieniach Korneliusza Małka na tablicy pojawił się rezultat 22-6, dwie minuty później Kacper Kamysz doprowadził natomiast do wyniku 24-6. Tę osiemnastobramkową przewagę tarnowianie utrzymali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron bardzo długo na parkiecie trwała wyrównana walka i w 49 min na tablicy widniał wynik 42-22. Dwie minuty później było już 45-22, a w 57 min po akcji Michała Muchy tarnowianie wygrywali 51-23. W samej końcówce zawodnicy Pałacu powiększyli jeszcze przewagę, wygrywając ostatecznie 54-24 (29-11).

Ostatnim rywalem „siódemki” Pałacu był Czuwaj Przemyśl. Obie drużyny miały już przed tym meczem zapewniony awans do 1/8 finału, a stawką ich rywalizacji było pierwsze miejsce w turnieju. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli ekipy trenera Marcina Janasa, która w 12 min po rzucie Igora Mroza wygrywała 9-0. Po okresie wyrównanej gry (16-6 w 19 min), znów uwidoczniła się wyższość tarnowian i w 24 min Oskar Klamrzyński powiększył prowadzenie Pałacu do piętnastu bramek (21-6). W ostatnich fragmentach pierwszej połowy skuteczniejsi byli zawodnicy z Przemyśla, do przerwy przegrywali oni jednak różnicą dwunastu trafień.

W 38 min tarnowianie prowadzili 29-17, potem stracili jednak pięć bramek z rzędu i w 46 min ich przewaga zmalała do siedmiu „oczek” (29-22). Siedmiobramkowe prowadzenie MKS PM utrzymywało się jeszcze w 52 min (34-27). Trzy minuty później, bardzo tego dnia skuteczny Igor Mróz – 12 bramek – doprowadził jednak do rezultatu 38-27. W końcowych sekundach dzięki trafieniom Konrada Wątroby i Michała Muchy tarnowianie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 44-30 (24-12).

MKS PM MPEC: Jakub Hołda, Szczepan Mortek, Kacper Słowik – Igor Mróz 25, Oskar Klamrzyński 24, Przemysław Mądel 18, Patryk Majcher 12, Michał Mucha 11, Konrad Wątroba 11, Patryk Kwarciński 7, Korneliusz Małek 6, Kacper Kamysz 5, Szymon Porębski 4, Grzegorz Piska 3, Michał Łabno 1, Filip Mróz 1.

W innych meczach: Czuwaj Przemyśl – MOKS Słoneczny Stok Białystok 52-20 (23-11), UKS Anilana II Łódź – Czuwaj Przemyśl 24-25 (13-15), MOKS Słoneczny Stok Białystok – UKS Anilana II Łódź 18-43 (8-22).

Końcowa kolejność: 1. MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów – 9 pkt., 2. Czuwaj Przemyśl – 6 pkt., 3. UKS Anilana II Łódź – 3 pkt., 4. MOKS Słoneczny Stok Białystok – 0 pkt.