Pięćdziesiąt bramek juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięćdziesiąt bramek juniorów Pałacu

Bardzo dobrą skuteczność zaprezentowali młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujący w małopolskiej lidze juniorów. W meczu z MOSiR-em Bochnia zdobyli aż 50 bramek. Po zwycięstwa sięgnęły także dwie inne „siódemki” Pałacu, pozostałe trzy drużyny MKS PM MPEC zeszły natomiast z boiska pokonane.

W drugiej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo klasy juniorek, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów MPEC zmierzyła się u siebie z Koroną Handball Kielce, z którą w pierwszej rundzie przegrała różnicą trzynastu bramek. Niedzielny pojedynek miał o wiele bardziej wyrównany przebieg, ale zakończył się porażką podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka 26-29 (14-14). Pierwsze minuty przyniosły grę bramka za bramkę i w 10 min notowano wynik 4-4. Potem tarnowianki zanotowały trzy trafienia z rzędu i w 15 min po rzucie Martyny Rataj wygrywały 7-4. Trzy minuty później ich przewaga zmalała wprawdzie do jednej bramki (7-6), kolejna trzybramkowa seria zakończona tym razem trafieniem Gabrieli Brożek, dała im jednak w 20 min prowadzenie 10-6. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy, gospodynie prowadziły jeszcze 12-9, ale końcówka tej odsłony należała do zawodniczek z Kielc, które doprowadziły do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech bramek kielczanek (14-17 w 34 min), ale w 38 min po akcji Oliwii Baut notowano remis 18-18. Na kwadrans przed końcem „siódemka” z Kielc prowadziła tylko 22-21, w 49 min jej przewaga wzrosła jednak do czterech trafień (21-25). Pięć minut później było 24-27, ale zawodniczki Pałacu zdobyły trzy bramki z rzędu i w 58 min po rzucie Katarzyny Kucajdy przegrywały tylko 26-27 (minutę wcześniej przy stanie 25-27 rzutu karnego nie wykorzystała Aleksandra Pazdro). Ostatnie dwie bramki zdobyły jednak kielczanki i to one mogły cieszyć się z wygranej.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Katarzyna Kucajda 10, Aleksandra Pazdro 7, Oliwia Baut 5, Martyna Rataj 2, Gabriela Brożek 1, Aleksandra Stach 1, Dagmara Biedroń, Martyna Dębowska.

Bardzo efektowne, ósme już z rzędu zwycięstwo, odniosła trenowana przez Marcina Janasa ekipa juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W domowym spotkaniu, tarnowianie rozgromili 50-16 (25-8) MOSiR Bochnia. W 6 min po bramkach duetu Oskar Klamrzyński – Konrad Sanek, Pałac prowadził 7-1. Po okresie wyrównanej gry, w 14 min było 13-7. Potem znów uwidoczniła się jednak zdecydowana wyższość gospodarzy, którzy w 22 min po trzech z rzędu trafieniach Igora Mroza wygrywali 20-7. W odpowiedzi na rzut Macieja Grecha, podopieczni trenera Marcina Janasa zdobyli pięć bramek, schodząc na przerwę z siedemnastobramkową przewagą.

W 39 min po akcji najskuteczniejszego na boisku Konrada Sanka wzrosła ona do dwudziestu sześciu „oczek” (35-9), a w 48 min Konrad Wątroba doprowadził do rezultatu 41-11. Na dwie minuty przed końcem, tarnowianie prowadzili 47-16, dzięki dwóm trafieniom Jakuba Sikory oraz bramce Patryka Majchera zakończyli natomiast mecz z dorobkiem 50 trafień.

MKS PM MPEC: Sebastian Leżoń, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Konrad Sanek 12, Oskar Klamrzyński 8, Igor Mróz 7, Konrad Wątroba 6, Patryk Majcher 5, Grzegorz Piska 3, Kacper Kamysz 2, Mateusz Porębski 2, Jakub Sikora 2, Patryk Kwarciński 1, Korneliusz Małek 1, Przemysław Mądel 1, Michał Łabno.

W drugim w tym sezonie spotkaniu ligi juniorek młodszych, drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała w Tarnowie z SPR-em Olkusz. Po początkowym okresie gry bramka za bramkę, lekką przewagę osiągnęły tarnowianki. W 9 min po rzucie karnym Magdaleny Leśniak było 4-2, a trzy minuty później po akcji Martyny Dębowskiej, „siódemka” trenera Tomasza Śmieszka wygrywała 6-4. Olkuszanki na pierwsze tego dnia prowadzenie wyszły dopiero w 18 min, gdy po rzucie Karoliny Herian na tablicy pojawił się wynik 8-9. Dwie minuty później notowano wynik 10-10. Kolejny fragment meczu olkuszanki wygrały jednak 4-0 (10-14 w 24 min), kończąc pierwszą połowę z pięciobramkową przewagą.

W 34 min SPR wygrywał 20-14, bramkowa seria szczypiornistek Pałacu spowodowała jednak, że w 40 min po dwóch rzutach Martyny Dębowskiej nasz zespół przegrywał tylko 19-20. Cztery minuty później było jeszcze 21-22, na dziesięć minut przed końcem olkuszanki prowadziły już jednak różnicą pięciu bramek (27-22). Zryw podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka pozwolił jeszcze na zbliżenie się do rywalek na dystans dwóch tylko trafień (26-28 w 55 min), ostatecznie mecz zakończył się jednak porażką Pałacu 26-30 (12-17).

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Magdalena Leśniak 10, Martyna Dębowska 8, Dagmara Biedroń 4, Weronika Gondek 2, Aleksandra Leśniak 1, Zuzanna Marek 1, Martyna Adamczyk, Oliwia Bajgier, Julia Iwaniec, Julia Leśniak, Oliwia Moździeż, Natalia Nowak, Paulina Zielińska.

Po czwarte zwycięstwo sięgnęła, niepokonana w tych rozgrywkach, „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC, której szkoleniowcem jest Szczepan Greczyński. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 31-29 (16-13) UMKS Jedynka Myślenice. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy w 9 min po rzucie Jakuba Sikory prowadzili 6-1. Osiem minut później było 11-6 dla Pałacu, przestój w grze naszej drużyny spowodował jednak, że w 25 min zrobiło się 11-11. Trafienia Kacpra Tumana, Mateusza Hoima oraz Patryka Majchera, pozwoliły jednak ekipie MKS PM MPEC na uzyskanie trzybramkowej przewagi, z którą Pałac zakończył pierwszą część meczu.

Po pięciu minutach gry po przerwie, Jakub Sikora powiększył rozmiary prowadzenia naszej drużyny do pięciu „oczek” (14-19), ale w 45 min było 20-22. Cztery minuty później zespół z Myślenic przegrywał tylko 23-25, w 54 min po rzucie Michała Muchy notowano jednak rezultat 23-28. Zryw gospodarzy pozwolił im na początku ostatniej minuty na zmniejszenie strat do dwóch tylko bramek (28-30), ale tarnowianie nie dali już odebrać sobie zwycięstwa.

MKS PM MPEC: Sebastian Kula - Konrad Wątroba 11, Patryk Majcher 5, Klaudiusz Kasprzyk 3, Jakub Sikora 3, Kacper Tuman 3, Michał Mucha 2, Mateusz Hoim 1, Jakub Kociuba 1, Łukasz Mądel 1, Korneliusz Małek 1, Kacper Bednarz, Kacper Bień, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Kacper Zając.

Pierwsza drużyna młodzików Pałacu zagrała na wyjeździe z MOSiR-em Bochnia. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy w 7 min prowadzili 5-1 („siódemka” trenera Tomasza Ciapały nie wykorzystała w tym okresie dwóch rzutów karnych), a trzy minuty później 7-2. Po kwadransie gry i akcji Jakuba Solarza było jednak 7-6, a w 20 min Paweł Chłopek wyprowadził ekipę MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów na prowadzenie 9-8. Minutę później tarnowianie prowadzili 10-9, ale pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową wygraną zespołu z Bochni.

W 29 min po rzucie Macieja Pala notowano wynik 12-12, trzy minuty później było jednak 14-12 dla MOSiR-u. W 36 min Maciej Pal doprowadził do remisu 16-16, w 39 min dzięki dwóm z rzędu trafieniom Dawida Chudyki, 18-17 prowadzili natomiast tarnowianie. W 43 min po dwóch bramkowych akcjach Macieja Gwoździa przewaga naszej drużyny wzrosła do dwóch „oczek” (18-20), między 45 a 48 minutą gospodarze rzucili jednak trzy bramki nie tracąc żadnej i w 48 min wyszli na prowadzenie 23-22. Wynik na 23-23 (12-10) ustalił minutę później Maciej Gwóźdź. Konkurs rzutów karnych tarnowianie wygrali natomiast 3-2, przy czym zwycięską bramkę zdobył Mateusz Śmieszek.

MKS PM MPEC I: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski - Dawid Chudyka 6, Paweł Chłopek 4, Jan Wiśniewski 4, Maciej Gwóźdź 3, Jakub Solarz 3, Maciej Pal 2, Mateusz Śmieszek 1, Igor Bielko, Jakub Kupiec.

Punktów z wyjazdu do Libuszy nie udało się przywieźć młodzikom MKS Pałac Młodzieży II Tarnów. Podopieczni trenera Pawła Pecki przegrali z tamtejszym UKS Wiertmet 16-34 (8-15). Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, a jedyny remis notowano w 2 min, gdy po bramce Filipa Klucznika było 1-1. Siedem minut później miejscowi prowadzili już 4-1, a w 13 min 8-2. W 17 min dystans dzielący obie „siódemki” wzrósł do ośmiu trafień (13-5), a na przerwę oba zespoły zeszły przy siedmiobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po zmianie stron, przeciwnicy systematycznie powiększali przewagę. W 28 min wygrywali 18-9, trzy minuty później 21-10, w 33 min 24-11, a w 38 min notowano rezultat 28-13. Ostatnie minuty były już znacznie bardziej wyrównane. W końcówce spotkania zespół z Libuszy jednak rzucił trzy bramki, nie tracąc żadnej i zwiększył dystans do siedemnastu „oczek”.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Bartosz Baut – Filip Klucznik 4, Jakub Firlej 3, Kacper Golec 3, Krystian Bielecki 2, Paweł Białas 1, Konrad Klucznik 1, Kacper Marszołek 1, Kacper Rybicki 1, Jakub Wzorek 1, Mikołaj Denisiuk, Tomasz Ziaja.