Pierwsza w tym rok domowa wygrana Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza w tym rok domowa wygrana Unii

Pierwszy kwietniowy weekend był udany dla naszych męskich zespołów walczących o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej. Po wygrane sięgnęły aż cztery z nich, a z porażką pogodzić musiał się tylko Metal Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo na swoim boisku sięgnęli trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali 2-0 (0-0) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i nadal zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Gospodarze objęli prowadzenie w 47 min po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Patryka Domagały, a wykorzystanym przez Dominika Wardzałę. Wynik ustalił natomiast w 71 min Szymon Mida, strzelając do pustej bramki po nieporozumieniu bramkarza i jednego z obrońców gości.

Po komplet punktów sięgnął także drugi zespół Unii Tarnów, w wyjazdowym meczu osiemnastej kolejki piątej ligi pokonując 5-3 (1-1) Orła Dębno. Pierwsza bramka padła w 29 min po strzale Artura Hebdy. Trzy minuty później do remisu doprowadził Jakub Popiela, ustalając tym samym wynik do przerwy. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął w 52 min Mateusz Michalik. Błyskawicznie – w tej samej minucie - do drugiego tego dnia remisu doprowadził co prawda Artur Hebda, ale w 57 min po strzale Filipa Gali „Jaskółki” prowadziły 3-2. W 76 min na listę strzelców wpisał się Jakub Ołpiński. Dwie minuty później rozmiary prowadzenia „Jaskółek” zmniejszył Marcin Furmański, ale w 79 min Arkadiusz Michałek skapitulował po strzale Kacpra Rajcy. Wygrana ta pozwoliła rezerwom Unii na awans na czternaste miejsce w tabeli.

Serię dwóch bezbramkowych remisów przerwał inny nasz piątoligowiec, Tarnovia, na własnym boisku pokonując 3-1 (3-0) Zalesiankę Zalesie. Tarnowianie szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie po strzałach Igora Króla (16 min) i Kamila Kocoła (19 min), a podwyższył je w 34 min Krzysztof Kucharczyk. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka. W 63 min zdobył ją dla przyjezdnych Robert Gancarczyk. Po tym zwycięstwie zespół z ulicy Bandrowskiego nadal zajmuje w tabeli ósmą lokatę.

Trzeci z naszych zespołów grających we wschodniej grupie piątej ligi, czyli Metal Tarnów, przegrał na wyjeździe 1-4 (1-2) z GKS Drwinia, tracąc tym samym pierwsze punkty na wiosnę. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowian, w 13 min na listę strzelców wpisał się bowiem Adrian Kochniarczyk. Potem trafiali jednak już tylko rywale. W 18 min do remisu doprowadził Patryk Zbylut, osiem minut później drugiego gola dla miejscowych zdobył natomiast Uladzimir Karp. Po godzinie gry i strzale Damiana Bochenka było już 3-1, a w 68 min wygraną gospodarzy przypieczętował Uladzimir Karp. Porażka ta zepchnęła naszą drużynę na szóste miejsce w tabeli.

W szesnastej kolejce klasy „A”, Iskra Tarnów w wyjazdowym meczu pokonała 5-1 (1-1) WKS Siemiechów, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce w tabeli. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 1 min objęli prowadzenie po strzale Jacka Śliwy. W 36 min do remisu doprowadził Maksymilian Truchan, który w 54 min zdobył także drugą bramkę dla Iskry. Kolejne dwa trafienia dla gości były dziełem Krystiana Dumary (62 i 67 min), a piątą bramkę dla naszego zespołu strzelił w 81 min Patryk Krawiec.