Piłkarze ręczni SPR PWSZ pewnie pokonali beniaminka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ pewnie pokonali beniaminka

W rozegranym awansem spotkaniu osiemnastej kolejki, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali w swojej hali 33-22 (15-14) ROKiS Radzymin. Szesnastą już w sezonie wygraną, tarnowianie okupili urazem kolejnego zawodnika, kontuzji lewego kolana doznał bowiem Łukasz Nowak.

Pierwszą w tym meczu bramkę zdobyli, po rzucie Roberta Piechnika, goście. Dwa trafienia Alberta Sanka oraz akcja Emiliana Jewuły, spowodowały jednak, że w 7 min SPR PWSZ wygrywał 3-1. Minutę później było co prawda 3-3, ale po dwóch z rzędu celnych rzutach Krzysztofa Mogielnickiego oraz bramce Bartosza Niemca, w 17 min „siódemka” z Tarnowa prowadziła 9-5. Na cztery minuty przed przerwą, podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrywali jeszcze 14-11, trzy trafienia Mateusza Chabiora pozwoliły jednak gościom na doprowadzenie do remisu 14-14. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie jednobramkową wygraną gospodarzy, a wynik do przerwy ustalił w 30 min Jakub Ćwięka, egzekwując rzut karny.

Po czterech minutach gry w drugiej połowie, na tablicy widniał rezultat 17-16. Sygnał do ataku dał szczypiornistom SPR PWSZ Jakub Ćwięka. W kolejnych minutach po dwie bramki zdobyli tarnowscy skrzydłowi: Emilian Jewuła oraz Mateusz Wojdan i w 40 min tarnowianie wygrywali już 22-16. Między 43 a 48 minutą gospodarze rzucili natomiast cztery bramki nie tracąc żadnej i Jakub Ćwięka wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 26-17. W 51 min po rzucie Bartosza Niemca i dwóch trafieniach Emiliana Jewuły przewaga SPR PWSZ wzrosła do jedenastu „oczek” (29-18). Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku i spotkanie zakończyło się jedenastobramkową wygraną „siódemki” trenera Ryszarda Tabora.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń – Emilian Jewuła 7, Krzysztof Mogielnicki 6, Jakub Ćwięka 5, Albert Sanek 5, Bartosz Niemiec 3, Mateusz Wojdan 3, Jakub Spieszny 2, Łukasz Nowak 1, Marcin Wajda 1, Łukasz Szatko.