Piłkarze ręczni SPR PWSZ znów przegrali jedną bramką - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ znów przegrali jedną bramką

Drugiej w tym sezonie porażki różnicą jednego trafienia doznali pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu piątej kolejki tarnowianie przegrali 33-34 (12-15) z Siódemką Miedź Legnica. Po tez porażce SPR PWSZ Tarnów spadł w tabeli na szóste miejsce, do lidera, Czuwaju Przemyśl traci jednak tylko trzy punkty. Właśnie Czuwaj będzie kolejnym rywalem tarnowian, a spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą sobotę o godz. 16 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Ryszarda Tabora, którzy w 9 min po rzutach Łukasza Nowaka i Damiana Misiewicza prowadzili 2-0. Minutę później było jeszcze 3-2 dla „siódemki” z Tarnowa, ale jak się potem okazało było to ostatnie w tym spotkaniu prowadzenie gości. W 17 min po akcji Kamila Mosiołka było już 6-4 dla legniczan. Dwie minuty później Jakub Kowalik doprowadził wprawdzie do remisu 7-7, potem gospodarze zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i w 22 min po trafieniu Kacpra Majewskiego wygrywali 11-7. Tarnowianie szybko zmniejszyli te straty do dwóch „oczek”, ale w 29 min na tablicy pojawił się rezultat 15-11. Wynik do przerwy ustalił Michał Kubisztal, rzucając jedyną w tym meczu bramkę z gry (pozostałe osiem zdobył z rzutów karnych).

Początkowe minuty drugiej połowy należały do legniczan, którzy w 35 min po akcji Sebastiana Ziemińskiego prowadzili 19-13. Jeszcze w 44 min utrzymywała się sześciobramkowa przewaga gospodarzy (26-20), w 53 min po rzucie karnym Michała Kubisztala stopniała ona do dwóch bramek (30-28). Na dwie minuty przed końcem Siódemka Miedź wygrywała 34-31, a kolejny rzut karny Michała Kubisztala oraz trafienie Alberta Sanka, zmniejszyły tylko rozmiary przegranej ekipy z Tarnowa.

Siódemka Miedź Legnica – SPR PWSZ Tarnów 34-33 (15-12)

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 9, Łukasz Nowak 7, Jakub Kowalik 4, Damian Misiewicz 4, Albert Sanek 4, Kamil Drobiecki 3, Krzysztof Mogielnicki 1, Marcin Wajda 1, Daniel Dutka, Emilian Jewuła, Łukasz Kucharzyk, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny.