Rosjanie najlepsi w Nice Cup - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rosjanie najlepsi w Nice Cup

Reprezentacja Rosji, jadąca w składzie: Jewgienij Sajdullin i Wiaczesław Monachow, triumfowała w rozegranym wczoraj na torze w Tarnowie żużlowym turnieju pierwszej rundy cyklu Nice Cup. W Memoriale Władysława Pietrzaka zwyciężył natomiast Wiaczesław Monachow.

Rosjanie cztery pierwsze biegi wygrali podwójnie, a jedyne punkty stracili w ostatnim wyścigu, w którym zremisowali z Polakami. Zwycięstwo 5-1 w tej gonitwie dałoby reprezentantom naszego kraju zwycięstwo w turnieju, ostatecznie ekipa Polski ukończyła zawody na drugiej pozycji. Trzecią pozycję zapewnił sobie zespół Łotwy. Ostatnią pozycję zajęła natomiast reprezentowana przez dwie kobiety drużyna Niemiec, która wszystkie wyścigi przegrała 1-5.

Po zakończeniu turnieju rozegrano dodatkowy bieg w ramach Memoriału Władysława Pietrzaka, w którym wystartowali czterej najlepsi zawodnicy tarnowskich zawodów. Ich rywalizacja zakończyła się sukcesem Rosjanina Wiaczesława Monachowa, który wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę, Jewgienija Sajdullina, reprezentanta Polski, Tomasza Orwata oraz Łotysza, Ernesta Matjuszonoka.