SP nr 3 wygrała pierwszy turniej Pucharu Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SP nr 3 wygrała pierwszy turniej Pucharu Tarnowa

Wystartowała pierwsza edycja Otwartego Pucharu Tarnowa w koszykówce o Puchar Prezydenta Tarnowa. Do rywalizacji w inauguracyjnym turnieju, rozegranym w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej przystąpiło czternaście drużyn złożonych z dziewcząt urodzonych w roku 2005 i młodszych. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie.

W spotkaniu finałowym, młode koszykarki z SP nr 3 Tarnów, których trenerką jest Marzena Szeląg, pokonały rówieśniczki z SP nr 9 Tarnów. Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały wspólnie ekipy SP nr 2 Tarnów i SP Niedomice. W turnieju rywalizowały także reprezentacje: SP nr 8 Tarnów, SP nr 23 Tarnów, SP Koszyce Wielkie, SP nr 18 Tarnów, SP nr 24 Tarnów, SP Zbylitowska Góra, SP Zawada, SP nr 2 Wola Rzędzińska oraz NSP Tarnów.

Zwycięski zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie wystąpił w składzie: Gabriela Wajda, Anna Bieda, Monika Gągała, Gabriela Kopeć, Luiza Chwałek, Maja Barnaś, Oliwia Onak, Wiktoria Bieda, Weronika Piwowarczyk, Laura Sieroń i Dorota Pamuła.

Drugi turniej Otwartego Pucharu Tarnowa rozegrany zostanie w hali przy ul. Gumniskiej w czwartek 23 listopada.