SP nr 3 zwyciężyła w czwartym turnieju Pucharu Tarnowa w koszykówce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SP nr 3 zwyciężyła w czwartym turnieju Pucharu Tarnowa w koszykówce

W hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej rozegrany został wczoraj pierwszy tegoroczny, a czwarty w ogóle, turniej drugiej edycji „Pucharu Tarnowa w Koszykówce”. Honorowy patronat nad największą koszykarską imprezą w naszym mieście sprawuje prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Środowe zmagania pod koszem zakończyły się sukcesem reprezentantek Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. W spotkaniu o pierwsze miejsce podopieczne trenerki Jolanty Maksymowicz pokonały ekipę Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, która po raz czwarty z rzędu sklasyfikowana została na drugiej pozycji. Trzecią lokatą podzieliły się natomiast drużyny SP w Zawadzie i SP w Nowej Jastrząbce; ta druga zwyciężyła w trzech pierwszych turniejach drugiej edycji. W zawodach wystąpiły także zespoły reprezentujące: SP Koszyce Wielkie, SP nr 2 Tarnów, SP Wojnicz, SP nr 23 Tarnów, SP nr 5 Tarnów, SP nr 18 Tarnów, SP nr 8 Tarnów, SP nr 10 Tarnów, SP Niedomice, NSP Tarnów, SP nr 1 Tarnów, SP nr 3 Tarnów, SP nr 15 Tarnów oraz SP nr 24 Tarnów.

Zwycięski zespół tarnowskiej „trójki” wystąpił w składzie: Kinga Piwowarczyk, Julia Pałeczka, Oliwia Kuczkowska, Magdalena Reczek, Emilia Wawrzon, Weronika Reczek, Joanna Wiktor, Zuzanna Wieczorek, Julia Tryba, Blanka Bator, Marisa Chwastowska oraz Zuzanna Maziarz.

W klasyfikacji generalnej po czterech turniejach prowadzi SP Nowa Jastrząbka – 54 pkt., wyprzedzając SP nr 9 Tarnów – 52 pkt. oraz SP nr 3 Tarnów – 46 pkt. Piąty turniej „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa, rozegrany zostanie w hali przy ul. Gumniskiej w poniedziałek, 18 marca.