Siedemnaście medali przełajowców MLUKS Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedemnaście medali przełajowców MLUKS Tarnów

Z siedemnastoma medalami, czterema złotymi, siedmioma srebrnymi i sześcioma brązowymi, powrócili młodzi lekkoatleci MLUKS Tarnów z Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych. Wyniki te dały tarnowskiemu klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

W ramach Grand Prix rozgrywane były mistrzostwa województwa w kategorii seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. Tytuły najlepszych w Małopolsce wywalczyły w nich dwie juniorki młodsze MLUKS Tarnów: Oliwia Sowa na dystansie 2000 metrów oraz Katarzyna Serafin w biegu na 3000 metrów. Drugie miejsca w tych zawodach zdobyli Izabela Skalak w biegu na 3000 metrów juniorek i Przemysław Chojecki w rywalizacji na 2000 metrów juniorów młodszych, na najniższym stopniu podium stanął natomiast po biegu na 3000 metrów juniorów młodszych, Jakub Molczyk. Już w najbliższą sobotę, Oliwia Sowa, Katarzyna Serafin i Jakub Molczyk rywalizować będą w odbywających się w Żaganiu Mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także tarnowscy przełajowcy rywalizujący w Grand Prix na krótszych dystansach. Złote medale wywalczyły Lena Łukowicz (500 metrów) oraz Małgorzata Góra (1000 metrów). Drugie lokaty zapewnili sobie: Maksymilian Bryniarski, Filip Biernat (500 metrów) oraz biegnące na 1000 metrów Patrycja Szołtysik, Martyna Dzierwa i Weronika Najberek, a na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali: Bernard Bałut, Karolina Najberek, Przemysław Szołtysik (500 metrów), Emilia Gałat i Paweł Czapkowicz (1000 metrów).

Na czwartych miejscach uplasowali się w tych zawodach: Sara Czapkowicz, Natalia Ćwik, Daria Michałek, Mikołaj Krawiec i Wiktor Nowak, na piątych pozycjach zakończyli rywalizację: Eryka Brach, Joanna Szylar, Sara Drwal i Miłosz Wróbel, a szóste lokaty wywalczyli: Aleksandra Zaucha, Oliwia Kurek i Kinga Mendel.

Trenerami przełajowców MLUKS Tarnów są: Halina Grech, Bartłomiej Golec, Ryszard Jasicz i Tomasz Kaczmarczyk.