Szczypiorniści SPR PWSZ powalczą o awans do PGNiG Superligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szczypiorniści SPR PWSZ powalczą o awans do PGNiG Superligi

Po domowej wygranej 34-30 (11-11) z Czuwajem Przemyśl, szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów zapewnili sobie mistrzostwo grupy „C” pierwszej ligi. W spotkaniu tym na wyróżnienie zasłużył sobie cały zespół trenera Ryszarda Tabora, na szczególne słowa uznania zapracowali sobie jednak bramkarz Dawid Ciochoń i lewoskrzydłowy Kacper Lazarowicz. Tarnowian czeka teraz występ w turnieju (dwumeczu?) barażowym o awans do PGNiG Superligi.

Zdecydowanie lepiej w sobotni pojedynek weszli zawodnicy z Przemyśla. Gospodarze mieli w początkowych minutach kłopoty ze sforsowaniem wysokiej obrony Czuwaju, popełniając w ataku całą masę prostych błędów (straty piłki, błędy w ataku itp.), kończących się kontrami rywali. W 7 min po akcji Jakuba Kowalika nasz zespół przegrywał wprawdzie tylko 2-3, ale pięć minut później na tablicy pojawił się rezultat 2-8. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do tarnowian. Odrabianie strat rozpoczęło się od trafienia Kacpra Lazarowicza, w 21 min do remisu 8-8 doprowadził natomiast Jakub Kowalik. Dwie minuty później było 9-9, w 28 min po rzutach Tomasza Biernata i Pawła Kubika, przemyślanie prowadzili jednak 11-9. Chwilę potem Albert Sanek wykorzystał rzut karny i było 10-11. Na początku 30 min dwuminutową karą ukarany został Michał Chodara, nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w doprowadzeniu do kolejnego remisu. Ofensywną akcję gości przerwał Kacper Lazarowicz i po przebiegnięciu z piłką przez całe boisko pokonał bramkarza Czuwaju. Mało tego, do szatni tarnowianie mogli zejść przy jednobramkowym prowadzeniu, wykonujący - już po czasie - rzut karny Albert Sanek trafił jednak w słupek.

Na pierwsze tego dnia prowadzenie wyprowadził tarnowian Krzysztof Mogielnicki, po którego rzucie w 32 min na tablicy pojawił się rezultat 13-12. Minutę później trafił Marcin Wajda i było 14-12, a w 37 min po dwóch z rzędu bramkowych akcjach Kacpra Lazarowicza przewaga naszej „siódemki” wzrosła do czterech bramek (17-13). Po kolejnych czterech minutach i trafieniach Łukasza Nowaka oraz Jakuba Kowalika, SPR PWSZ wygrywał 20-15. W 44 min przewaga ekipy trenera Ryszarda Tabora zmalała do dwóch trafień (20-18). Czterobramkowe prowadzenie tarnowian szybko przywrócił jednak Jakub Kowalik (22-18 w 45 min), a w 47 min Damian Misiewicz doprowadził do wyniku 24-19. Na sześć minut przed końcem gospodarze wygrywali 28-24, ale w 59 min na tablicy pojawił się wynik 32-30 (dla ekipy z Przemyśla bramki w tym fragmencie spotkania zdobywali tylko bracia Kubisztalowie: pięć Michał, jedną Maciej). Wygraną naszego zespołu praktycznie przypieczętował Kacper Lazarowicz, wykorzystując w 59 min rzut karny. Przypieczętował ją natomiast w ostatniej minucie spotkania Łukasz Nowak.

Zgodnie z regulaminem, o awansie do PGNiG Superligi zadecydować ma turniej barażowy z udziałem mistrzów wszystkich grup pierwszej ligi (w pozostałych grupach zwyciężyły Nielba Wągrowiec i Olimpia Medex Piekary Śląskie). Wiele wskazuje jednak na to, że ze względu na sytuację finansowo-organizacyjną klubu, ekipa z Piekar Śląskich nie przystąpi do rywalizacji o awans.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Kacper Lazarowicz 9, Jakub Kowalik 6, Łukasz Nowak 5, Albert Sanek 5, Marcin Wajda 5, Damian Misiewicz 2, Michał Chodara 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Bartosz Niemiec, Kacper Pawłowski, Łukasz Szatko.