Trzy przegrane w Bydgoszczy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy przegrane w Bydgoszczy

Z trzema porażkami i ostatnim, czwartym miejscem w grupie, zakończyli swój występ koszykarze Elmiko MUKS 1811 Unii Tarnów rywalizujący w rozgrywanym w Bydgoszczy ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski kadetów (U-15).

Piłka do koszykówki

Pierwszym rywalem zespołu trenerów Mateusza Kozdronia i Dominika Niemczury byli gospodarze zawodów, ekipa Enei PoliTech Astorii Bydgoszcz. Tarnowianie prowadzili w tym meczu tylko raz. Na początku 2 min po rzucie Dawida Zaranka na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 5-3. Półtorej minuty później bydgoszczanie wygrywali już 13-5, a pierwsza kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 39-22. Po drugiej, najbardziej wyrównanej kwarcie, ich przewaga wzrosła natomiast do 22 „oczek” (59-37). Ostatnie dwie „ćwiartki”, podobnie jak pierwsza, należały zdecydowanie do bydgoszczan. Granicę stu zdobytych punktów osiągnęli oni już w 32 min, gdy po akcji Alexa Porzuczka na tablicy pojawił się wynik 100-47. Ostatecznie ekipa z Bydgoszczy wygrała 128-63 (39-22, 20-15, 29-10, 40-16). Warto dodać, że ponad połowę punktów – 32 - dla Elmiko MUKS 1811 Unii Tarnów zdobył w tym meczu Hubert Olszówka.

W drugim meczu tarnowianie zagrali z MKS Dąbrowa Górnicza. W 5 min przegrywali wprawdzie 12-18, ale dwie minuty później Ksawery Smagłowski trafiając za trzy punkty doprowadził do remisu 18-18. Końcówka pierwszej kwarty również należała do tarnowian, którzy po dziesięciu minutach wygrywała różnicą sześciu punktów. W 11 min po kolejnej „trójce” Ksawerego Smagłowskiego było nawet 32-23, a pięć minut później nasz zespół prowadził 39-33. Kolejne 12 punktów zdobyli jednak koszykarze z Dąbrowy Górniczej, wychodząc w 18 min na prowadzenie 45-39. Do przerwy MKS wygrywał 51-46, aby w 24 min powiększyć dystans do 11 punktów (59-48). Dalsza część trzeciej kwarty przyniosła już wyrównaną grę i po jej zakończeniu Elmiko MUKS 1811 Unia przegrywała 56-66. Ostatnie dziesięć minut należało jednak zdecydowanie do ekipy z Dąbrowy Górniczej, która wygrała 94-64 (23-29, 28-17, 15-10, 28-8).

Na zakończenie kadeci Elmiko MUKS 1811 Unii zagrali z UKS Bryza Kolbudy. Mecz od początku przebiegał pod dyktando rywali. W 3 min prowadzili już 9-2, a na początku 8 minuty 26-7, aby pierwszą odsłonę zakończyć z przewagą 24 punktów. W 13 min na tablicy pojawił się wynik 36-18, trzy minuty później koszykarze UKS Bryza prowadzili jednak 52-18 i przewagę tę utrzymali do końca pierwszej połowy (59-25). W trzeciej kwarcie rywale zdobyli ponad trzy razy więcej od ekipy trenerów Mateusza Kozdronia oraz Dominika Niemczury, już na 18 sekund przed jej końcem osiągając granicę stu zdobytych punktów (100-39 po rzucie Tomasza Właza). Na trzy minuty przed końcem tarnowianie przegrywali 49-118, a mecz zakończył się ich porażką 56-124 (12-36, 13-23, 14-43, 17-22)

Elmiko MUKS 1811 Unia: Hubert Olszówka 49 (5x3), Ksawery Smagłowski 36 (6x3), Dawid Zaranek 24 (4x3), Wojciech Znamirowski 21 (2x3), Szymon Witek 17, Eryk Pokorny 11 (1x3), Igor Gałecki 8, Kacper Nosal 5, Michał Ciasnocha 4, Maksymilian Mirek 4, Bartłomiej Rępała 4, Jan Boduch 0.