Trzy zawodniczki i trzy medale - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy zawodniczki i trzy medale

W niedzielę, w Grudziądzu zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorek i juniorek w boksie. Wszystkie trzy startujące w tych turniejach tarnowskie zawodniczki wróciły z nich z medalami. Bilans występów naszych pięściarek na ringach w Grudziądzu to srebrny medal Laury Grzyb i oraz brązowe „krążki” Klaudii Fitrzyk i Kingi Misiaszek.

W rywalizacji seniorek, obrończyni tytułu w wadze 54 kg, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, Laura Grzyb z Global Boxing Tarnów, w walce ćwierćfinałowej pokonała jednogłośnie na punkty Kamilę Mikulską z Bombardiera Gdynia. W pojedynku półfinałowym tarnowianka skrzyżowała rękawice z Ewą Białas z Akademii Boksu Roberta Gortata, wygrywając 5-0. W finale, podopieczna trenera Aleksandra Maciejowskiego zmierzyła się natomiast z Anną Góralską z Korony Wałcz, przegrywając walkę o złoto niejednogłośną decyzją sędziów.

Dla jej klubowej koleżanki, mającej w dorobku dwa medale mistrzowskich imprez, Klaudii Fitrzyk, start w Grudziądzu był debiutem w kategorii seniorek. W pierwszej walce w kategorii 75 kg pokonała ona 2-1 brązową medalistkę Mistrzostw Europy w kick-boxingu z 2014 roku, Annę Kołodziejską z Boks Poznań Team. W pojedynku półfinałowym uległa natomiast 0-5 Viktorii Dombrowskiej z WKB Gryf Wejherowo.

Nasza „jedynaczka” wśród juniorek, debiutująca w tej kategorii wiekowej, Kinga Misiaszek z Tigera Tarnów, w pierwszej swojej walce w kategorii 54 kg pokonała już w pierwszej rundzie Natalię Zawalińską z Olimpu Szczecin. W ćwierćfinale nasza zawodniczka wygrała jednogłośnie na punkty z Karoliną Tracz z 06 Kleofas AZS AWF Katowice, natomiast w walce o awans do finału uległa 0-5 Beacie Kałuży z BKS Skorpion Szczecin.