W Krakowie zawiodła zagrywka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W Krakowie zawiodła zagrywka

Dwa wyjazdowe mecze rozegrały w ostatnich dniach liderki pierwszej ligi małopolskiej kobiet, siatkarki UKS Jedynka Tarnów. W pierwszym z nich podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba przegrały 0-3 (25-27, 22-25, 22-25) z Bronowianką Kraków, w drugim pewnie pokonały 3-0 (25-7, 25-24, 25-23) GAS Rozwój Szerzyny.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy, tarnowianki zagrały w Krakowie z tamtejszą Bronowianką, która we wcześniejszych meczach odniosła sześć zwycięstw i doznała dwóch zaledwie porażek. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby tarnowianki w pierwszym secie wykorzystały piłkę setową. Niestety, nie udało im się to i partia ta zakończyła się wygraną gospodyń. W pozostałych dwóch setach obowiązywał bardzo podobny scenariusz. Niemal cały czas na boisku trwała wyrównana walka, a w końcówce siatkarki z Tarnowa popełniały błędy, na skutek których kilka punktów z rzędu zdobywały krakowianki. – Szkoda tego niewykorzystanego setbola w pierwszym secie, gdybyśmy go wygrały przypuszczam, że rywalizacja w kolejnych setach mogła potoczyć się inaczej. Zawiodła nas w tym meczu zagrywka, czyli element, który we wcześniejszych spotkaniach był akurat jedną z naszych najmocniejszych stron – oceniła występ swoich podopiecznych Urszula Świerczek.

UKS Jedynka: Weronika Wyroba, Natalia Cieśla, Katarzyna Bardo, Zuzanna Stachura, Julia Stachura, Daria Starzyk, Barbara Gębiś (libero) oraz Gabriela Stachura i Dominika Małek.

O pojedynku z ekipą z Szerzyn na dobrą sprawę można jedynie napisać, że się odbył i że tarnowianki pewnie zainkasowały w nim kolejne trzy punkty. Mimo że siatkarki UKS Jedynka Tarnów grały bardzo młodym składem, ich wyższość była bowiem zdecydowana, co szczególnie widać było w pierwszym secie. Gospodynie wyrównaną walkę nawiązały jedynie w ostatniej partii, kiedy w tarnowskim zespole występowały już głównie kadetki.

UKS Jedynka: Weronika Wyroba, Natalia Cieśla, Katarzyna Bardo, Katarzyna Walasek, Julia Stachura, Daria Starzyk, Barbara Gębiś (libero) oraz Gabriela Stachura, Zuzanna Stachura, Dominika Małek i Kamila Skrzyniarz.