Weekend na sportowo

Największą podczas tego weekendu gratką dla tarnowskich kibiców będzie kolejny ligowy pojedynek siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. O punkty w ligach młodzieżowych powalczą młode siatkarki i piłkarze ręczni, rozegrane zostaną także mecze Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 i Ligi Halowej TOZPN. Najmłodszych zapraszamy do aktywnego spędzenia soboty w hali przy ul. Krupniczej. Nie można również zapomnieć o imprezach odbywających się w ramach XXVII finału WOŚP.

Piątek

O godz. 16.15 w hali I Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się mecz siatkarskiej ligi juniorek, w którym rywalem UKS Jedynka Tarnów będzie STS Sandecja Nowy Sącz.

Sobota

O godz. 11 w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej rozpocznie się pierwsza podczas tegorocznych ferii „Sportowa Sobota”, organizowana przez MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Na torze kartingowym „Daytona” (ul. Kochanowskiego 39) rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kartingu halowym. Początek zmagań o godz. 11.

Kartingowe emocje czekają również tarnowian, którzy przyjdą do Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych przy ul. Kochanowskiego 30. O godz. 12 na torze Speed Race Tarnów rozpocznie się Karting Grand Prix o Moto Serce WOŚP 2019, czyli towarzyskie drużynowe zawody kartingowe różnych grup: kawalerów, żonatych, artystów, dziennikarzy, policjantów, strażaków, ratowników medycznych, motocyklistów, rajdowców, kartingowców, offroadowców i innych.

W pierwszym meczu dziewiątej kolejki Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zagrają Hetman Killer’s oraz Sharks. Początek spotkania o godz. 14.

Kibiców siatkówki zapraszamy do hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. O godz. 18 rozpocznie się tam spotkanie pierwszej ligi kobiet pomiędzy Grupą Azoty PWSZ Tarnów a Uni Opole.

Niedziela

Od samego rana, w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej o punkty w Lidze Halowej Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej walczyć będą zespoły młodzików. Rywalizacja w grupie pierwszej rozpocznie się o godz. 8, pierwszy mecz w grupie drugiej rozegrany zostanie natomiast o godz. 13.50.

W hali Szkoły Podstawowej nr 23 na os. Legionów, o punkty powalczą młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. O godz. 10 odbędzie się tam mecz juniorów, w którym Pałac zagra z MOSiR Bochnia. Po jego zakończeniu, o godz. 11.45 rozpocznie się natomiast turniej chłopców, w którym oprócz dwóch „siódemek” MKS PM MPEC zagrają dwa zespoły bocheńskiego MOSiR.

O godz. 14 w hali przy ul. Gumniskiej rozpocznie się koszykarski turniej „Pałac gra z WOŚP”. Pierwszym jego punktem będzie pojedynek Koszykarskie Przedszkole Pałacu Młodzieży – Mama Dream Team, czyli rywalizacja najmłodszych koszykarek Pałacu oraz ich mam. O godz. 15 na boisko wybiegną ekipy Akademii Koszykarskiej Pałacu Młodzieży i Najlepszych Kibiców (rodziców młodych zawodniczek MKS PM). Godzinę później rozpocznie się Turniej Przyjaciół "Koszykówki Kobiet w Tarnowie", w którym zagrają m.in. ekipy: Cukierni „Targowa”, Rady Rodziców Pałacu Młodzieży, koszykarek, Telewizji ZVAMI, „Be ComplEat - więcej niż dieta”, „COPYTEC kserokopiarki” oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

O godz. 19.25 z parkingu obok hali Szkoły Podstawowej nr 23 wyruszą uczestnicy Tarnowskiego Biegu z Pochodniami. Trasa biegu, będącego jednym z punktów XXVII finału WOŚP, prowadziła będzie na rynek, na którym biegacze zameldują się około godz. 19.55.

(sm)