Wysoka porażka w koszykarskich derbach Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka w koszykarskich derbach Małopolski

Nieudanie weszli w 2019 rok koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W pierwszym tym roku pojedynku o drugoligowe punkty, podopieczni trenera Jarosława Mosio, bardzo wyraźnie, bo 62-101 (19-14, 8-33, 10-24, 25-30) przegrali w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Wisłą Kraków. Porażka ta zepchnęła tarnowian na jedenaste miejsce w tabeli.

Początek niedzielnego meczu należał do gospodarzy, którzy w 2 min po rzucie Tomasza Palmowskiego i „trójce” Jacka Sulowskiego prowadzili 5-0. Dwie minuty później było 7-2 dla MUKS 1811 Unii, ale w 6 min to Wisła wygrywała 10-7. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty było jeszcze 14-11 dla gości. Dwie „trójki” Łukasza Kasperca oraz akcja Tomasza Bryzka, spowodowały jednak, że po dziesięciu minutach o pięć punktów lepsi byli tarnowianie.

Początek drugiej kwarty należał jednak zdecydowanie do zespołu ze stolicy Małopolski. Już w 13 min Jakub Natkaniec wyprowadził swój zespół na prowadzenie 21-19. Potem cztery razy za trzy punkty trafił Jakub Wojciechowski i 15 min tarnowianie przegrywali 19-33. W odpowiedzi na celne rzuty wolne Jacka Sulowskiego, krakowanie zdobyli siedem punktów i w 18 min wygrywali już 40-21, aby na przerwę zejść z dwudziestopunktową przewagą (47-27).

Pod dyktando wiślaków toczyły się także początkowe fragmenty trzeciej kwarty. Krakowianie wygrali je 10-2 i w 24 min po trafieniu Michała Chraboty prowadzili 57-29. Cztery minuty później ich przewaga osiągnęła rozmiary trzydziestu trzech „oczek” (66-33), a po trzydziestu minutach drużyna z Krakowa prowadziła 71-37.

W ostatniej kwarcie oba zespoły skoncentrowały się już głównie na ataku. W 36 min ekipa MUKS 1811 Unii przegrywała 51-86, chwilę później po „trójce” Wojciecha Gorgonia przewaga przyjezdnych wzrosła do czterdziestu punktów (91-51). Na niespełna trzy minuty przed końcem krakowianie prowadzili 95-52, a setny punkt zdobył dla nich w ostatniej minucie Jakub Natkaniec, po którego „trójce” na tablicy pojawił się wynik 60-101 (było to piętnaste w tym meczu trafienie za trzy punkty zespołu z Krakowa).

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 14, Jacek Sulowski 11, Kamil Jewuła 9, Łukasz Kasperzec 8, Mateusz Piska 6, Tomasz Palmowski 4, Dominik Niemczura 3, Michał Szewczyk 3, Łukasz Wardziński 2, Paweł Zaczkiewicz 2, Michał Kaliński 0, Michał Skowron 0.