Wysokie zwycięstwo koszykarek w ostatnim meczu w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie zwycięstwo koszykarek w ostatnim meczu w Tarnowie

Ostatni w finale „A” mecz przed swoją publicznością rozegrały drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. Pożegnanie z tarnowskimi kibicami było udane, ekipa trenera Pawła Michalika pokonała bowiem Pogoń Ruda Śląska 89-57 (21-12, 16-15, 25-8, 27-22), umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Debory Sajdak, w 4 min po rzucie Klaudii Matczak było jednak 2-6. Minutę później po dwóch z rzędu akcjach Kingi Wilk tarnowianki doprowadziły do remisu 6-6, a w 8 min po trafieniu Pauliny Liszki było 15-8. W końcówce pierwszej kwarty, po „trójkach” Oliwii Węglarz i Pauliny Liszki, koszykarki MKS PM „Be ComplEat” powiększyły jeszcze swą przewagę, kończąc tę odsłonę różnicą dziewięciu punktów.

W 13 min, po rzutach wolnych Martyny Flaszewskiej przyjezdne zmniejszyły straty do pięciu punktów (24-19). Chwilę później za trzy punkty trafiła Natalia Malaga (27-19), a w 17 min po kolejnej „trójce” tej zawodniczki Pałac wygrywał 35-21. W kolejnych dwóch minutach, koszykarki z Rudy Śląskiej zdobyły sześć punktów nie tracąc żadnego (35-27 w 19 min), dzięki trafieniu Pauliny Liszki, pierwsza połowa zakończyła się dziesięciopunktowym zwycięstwem Pałacu.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Natalii Rusińskiej (37-29 w 22 min), na kolejne punkty przyjezdne czekały jednak do 27 minuty. Podopieczne trenera Pawła Michalika między 22 a 26 minutą powiększyły natomiast swój dorobek o piętnaście „oczek” i po rzucie Pauliny Liszki wygrywały już 52-29. W końcówce trzeciej kwarty tarnowianki powiększyły jeszcze dzielący oba zespoły dystans i po trzydziestu minutach prowadziły 62-35.

Po minucie gry w czwartej kwarcie i rzutach Debory Sajdak oraz Martyny Kolbusz, na tablicy pojawił się rezultat 66-35. Minutę później było 66-40, w 34 min po dwóch z rzędu „trójkach” Michaliny Gołębiowskiej, MKS PM „Be ComplEat” wygrywał natomiast 74-40. Do końca spotkania przyjezdnym nie udało się już zbliżyć na dystans mniejszy niż trzydzieści punktów, a „trójka” w wykonaniu Natalii Biegańskiej zmniejszyła jedynie rozmiary ich przegranej.

MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”: Natalia Malaga 16 (2x3), Paulina Liszka 14 (1x3), Oliwia Węglarz 13 (3x3), Kinga Wilk 13 (1x3), Debora Sajdak 10, Magdalena Kuraś 8, Michalina Gołębiowska 8 (2x3), Weronika Węglarz 3, Martyna Kolbusz 2, Julia Świętochowska 2, Dagmara Sutkowska 0, Julia Węglarz 0.