Zadecydowała bramka na cztery sekundy przed końcem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydowała bramka na cztery sekundy przed końcem

Derby Małopolski w pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn, czyli pojedynek MTS Chrzanów – SPR PWSZ Tarnów trzymał w napięciu dosłownie do ostatnich sekund. Tarnowianie w 58 min przegrywali jeszcze różnicą dwóch trafień, aby dzięki bramce zdobytej przez Michała Kubisztala na cztery sekundy przed końcem, zwyciężyć 27-26 (13-12).

Mecz rozpoczął się od bramkowej akcji Marcina Wajdy, ale w 9 min gospodarze prowadzili 5-1. Cztery minuty później, po kolejnych dwóch trafieniach Marcina Wajdy i bramce Daniela Dutki było 5-4, a w 20 min ten ostatni doprowadził do remisu 7-7. W końcowych dziesięciu minutach pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jednobramkowa. Na prowadzeniu w tym fragmencie spotkania była raz jedna raz druga drużyna, ostatecznie po golu Łukasza Nowaka pierwsza część meczu zakończyła się minimalną wygraną „siódemki” z Tarnowa.

W 32 min było 14-13 dla chrzanowian, pięć minut później dzięki akcji Kamila Drobieckiego, 16-15 prowadzili podopieczni trenera Ryszarda Tabora. W 43 min Łukasz Nowak doprowadził do korzystnego dla naszej ekipy wyniku 19-16, a na kwadrans przed końcem po rzucie Daniela Dutki tarnowianie prowadzili 20-18. Kolejne cztery bramki rzucili jednak miejscowi (wykorzystując m.in. grę w przewadze) i w 48 min to oni wygrywali 22-20. Dwie minuty później, po rzutach Krzysztofa Mogielnickiego i Alberta Sanka, na tablicy pojawił się wprawdzie remis 22-22, ale w 54 min gospodarze znów prowadzili różnicą dwóch „oczek” (24-22). Gdy w 58 min Patryk Rola wykorzystał rzut karny, doprowadzając do rezultatu 26-24, wydawało się, że tarnowianie nie mają już szans na odrobienie strat. W końcówce dwukrotnie trafił jednak najskuteczniejszy na parkiecie Daniel Dutka, a na cztery sekundy przed końcem o wygranej SPR PWSZ przesądził Michał Kubisztal.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 8, Łukasz Nowak 4, Marcin Wajda 4, Michał Kubisztal 3, Krzysztof Mogielnicki 3, Kamil Drobiecki 2, Damian Misiewicz 1, Albert Sanek 1, Jakub Spieszny 1, Emilian Jewuła, Jakub Kowalik, Bartosz Niemiec.