Zdecydowane zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zdecydowane zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów

W piętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał na własnym boisku 42-25 (21-12) KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Była to czternasta już w tym sezonie ligowa wygrana tarnowian. Nasz zespół wystąpił bez Michała Chodary, który doznał kontuzji twarzy, wykluczającej go z gry na kilka miesięcy.

W pierwszych minutach zdobywanie bramek dla gospodarzy wziął na siebie Jakub Ćwięka, po trzech jego trafieniach w 4 min SPR PWSZ prowadził 3-1. W kolejnym fragmencie meczu oba zespoły zdobywały bramki na przemian, stąd też w 9 min po akcji Jakuba Kowalika było 6-4. Dziesięć minut później podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrywali tylko 10-8, dwie bramki Marcina Wajdy oraz rzut karny wykorzystany przez Jakuba Ćwiękę, spowodowały jednak, że w 21 min na tablicy pojawił się rezultat 13-8. W kolejnych minutach pierwszej połowy tarnowianie systematycznie powiększali przewagę, która w 27 min wzrosła do siedmiu bramek (18-11 po rzucie Emiliana Jewuły). W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie trafił Łukasz Nowak, kolejne trafienie zanotował także Emilian Jewuła i do przerwy SPR PWSZ prowadził różnicą dziewięciu „oczek”.

Pierwszy kwadrans po przerwie przyniósł wyrównaną grę i w 45 min notowano wynik 30-20. Druga część drugiej połowy należała jednak zdecydowanie do szczypiornistów z Tarnowa, którzy raz za razem wykorzystywali błędy popełniane przez gości. W 47 min po rzucie Krzysztofa Mogielnickiego na tablicy pojawił się wynik 33-20, trzy minuty później było 35-21, a na cztery minuty przed końcem spotkania, po serii pięciu z rzędu bramek, zakończonej trafieniem z rzutu karnego Jakuba Ćwięki, SPR PWSZ wygrywał 40-22. Ostatecznie szczypiorniści SPR PWSZ zakończyli mecz z dorobkiem 42 trafień, zdobywając tym samym o jedną bramkę więcej niż w październikowym meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wygrana tarnowian mogła być jeszcze okazalsza, bardzo dobrze między słupkami bramki gości spisywał się jednak Kasper Kijewski.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Jakub Kowalik 9, Jakub Ćwięka 7, Emilian Jewuła 5, Albert Sanek 5, Krzysztof Mogielnicki 4, Marcin Wajda 3, Kamil Drobiecki 2, Łukasz Nowak 2, Mateusz Wojdan 2, Bartosz Niemiec 1, Kacper Pawłowski 1, Łukasz Szatko 1, Jakub Spieszny.