Złoty medal futsalistów tarnowskiej PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Złoty medal futsalistów tarnowskiej PWSZ

Futsaliści Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przywieźli z rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostw Polski złoty medal w klasyfikacji typów uczelni. Jest to już trzeci tytuł wywalczony przez zawodników sekcji futsalu AZS PWSZ Tarnów.

O tym, że podopieczni trenera Krzysztofa Tomalskiego zostaną złotymi medalistami wiadomo było już przed rozpoczęciem warszawskich finałów. Byli bowiem jedyną drużyną wyższej szkoły zawodowej, która zakwalifikowała się do czołowej szesnastki. Przypomnijmy, jak wyglądała ich droga do finału.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej Akademickich Mistrzostw Małopolski, w półfinale AMM tarnowianie pokonali 4-0 PWSZ Nowy Sącz, w meczu o złoty medal ulegli natomiast 1-5 ekipie AGH. Wicemistrzostwo Małopolski dało im prawo startu w odbywającym się w Krakowie półfinale Akademickich Mistrzostw Polski.

W meczach grupowych tych zawodów, ekipa trenera Krzysztofa Tomalskiego rozgromiła 9-3 drużynę Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie oraz przegrała 1-4 z Uniwersytetem Rzeszowskim. W ćwierćfinale po bramce Tomasza Gałki tarnowianie pokonali 1-0 Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, w półfinale zwyciężyli natomiast 3-1 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. W pojedynku o pierwsze miejsce, ich rywalem był zespół Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków. Do przerwy po strzale Patryka Mroza, futsaliści PWSZ prowadzili 1-0, ostatecznie przegrali jednak 1-5, zajmując drugie miejsce. Odnotować trzeba, że najlepszym bramkarzem turnieju uznany został reprezentant PWSZ Tarnów, Kacper Ziółkowski.

W finałowym turnieju w Warszawie, ekipa PWSZ Tarnów zremisowała 4-4 z Politechniką Śląską Gliwice, przegrała 0-5 z późniejszym wicemistrzem, Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz uległa 2-4 Uniwersytetowi Adama Mickiewicza w Poznaniu, kończąc rywalizację grupową na czwartej pozycji. W końcowej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski, tarnowscy futsaliści sklasyfikowani zostali na miejscach 13-16.

- Bardzo cieszymy się ze zdobycia złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych. Drużyna włożyła w ten sukces tyle wysiłku, walki i ambicji, że chyba można powiedzieć, że ten tytuł jej się należał. Futsal jest najpopularniejszą dyscypliną w systemie rywalizacji sportowej szkół wyższych, w rozgrywkach bierze udział ponad 150 uczelni. Istnieje opinia, że w tej dyscyplinie jest najtrudniej awansować, system jest trójstopniowy a poziom bardzo wysoki – mówi trener złotych medalistów, Krzysztof Tomalski.

W finale tarnowski zespół wystąpił w składzie: Jakub Baran, Michał Boruch, Miłosz Buras, Tomasz Gałka, Filip Grzesik, Rafał Kluska, Krystian Kobielski, Michał Kubis, Adrian Kuchyt, Mateusz Michoń, Patryk Mróz, Łukasz Noga, Piotr Nowak, Maciej Smagacz, Mateusz Sołtyk, Jakub Szymański, Kacper Ziółkowski.