Zwycięska inauguracja futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięska inauguracja futsalistów Unii

Pierwszy mecz w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej grupy drugiej ligi futsalu rozegrała tarnowska Unia. Inauguracja sezonu okazała się udana dla podopiecznych grającego trenera Kamila Pawlaka. W konfrontacji beniaminków, tarnowianie pokonali na wyjeździe 8-4 (0-1) BSF Busko-Zdrój.

Autorem jedynego w pierwszej połowie trafienia był w 9 min Michał Krzemiński. „Worek” z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 24 min prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Janiec, w odpowiedzi trafili jednak Szymon Adamski (26 min) oraz Kamil Pawlak (27 min). W 28 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Krzemiński i ekipa z Buska prowadziła 3-2. Po strzałach Szymona Adamskiego (31 min) i Dominika Wardzały (33 min) oraz dwóch samobójczych trafieniach Patryka Klepacza (31 i 34 min) zrobiło się jednak 6-3 dla naszej drużyny. Chwilę później miejscowi wycofali bramkarza i w 38 min po uderzeniu Macieja Śliskiego zmniejszyli nieco straty. Dwie bramki zdobyte w ostatniej minucie przez Dominika Wardzałę przypieczętowały jednak wygraną Unii.

Unia: Oskar Kwiek, Dominik Strzelecki – Dominik Wardzała 3, Szymon Adamski 2, Kamil Pawlak 1, Jacek Malisz, Adrian Pasek, Kacper Nytko, Michał Miłkowski, Maciej Sumara.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki: UKS Futsal Pińczów – Sparta Spytkowice 13-2, AZS UEK Kraków – GKS Ekom Invex Remedies II Nowiny 10-1.

Kolejny mecz Unia rozegra 7 grudnia w Nowinach. Tydzień później czeka ją wyjazdowy pojedynek z AZS UEK Kraków, a 22 grudnia tarnowianie zagrają u siebie ze Spartą Spytkowice. Na zakończenie pierwszej rundy, zespół trenera Kamila Pawlaka zmierzy się na wyjeździe z UKS Futsal Pińczów.