TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnów przekaże 50 tysięcy złotych gminie Parchowo na  Pomorzu, zniszczonej w czasie sierpniowej nawałnicy. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie. Za wsparciem dla Parchowa zagłosowało 23 radnych, czyli wszyscy obecni na sali.    - Bardzo dziękujemy za pomoc. Przeznaczymy te pieniądze na remont zniszczonych dróg – mówi Anna Kubiak, sekretarz gminy.

 

Na wczorajszej sesji Rady Miasta, radni jednomyślnie podjęli uchwałę o nadaniu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Krupniczej imienia Shihana Wiesława Gwizda. Zgłoszoną przez radnych Romana Korczaka i Piotra Górnikiewicza inicjatywę w sprawie uhonorowania wybitnego karateki i trenera, poparło ponad 3200 osób.

Tarnów, podobnie jak w latach ubiegłych, przyłączył się do udziału w kampanii Europejski Dzień Bez Samochodu. Jutro, 22 września, właściciele i współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli podróżować wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej za darmo.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Tarnowa. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie. Była to wspólna inicjatywa Romana Ciepieli, Prezydenta Tarnowa i Kazimierza Koprowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie, a z ideą uhonorowania pułkownika wystąpiła posłanka Urszula Augustyn.

O tym czy rzeczywiście potrafimy się śmiać z samych siebie przekonali się wczoraj widzowie, którzy wzięli udział w kolejnej konkursowej propozycji tegorocznej Talii. „Drugi spektakl” w reżyserii Anny Karasińskiej obnażył zachowania widowni w teatrze.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Ekopiknik w Parku Strzeleckim, który miał odbyć się jutro, 22 września, został odwołany. 

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 21 września, XLIII zwyczajną sesję. Podczas obrad poruszony zostanie temat działalności spółek komunalnych, a także wykonanie miejskiego budżetu za I półrocze 2017 roku. Radni podejmą również uchwałę w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela miasta Jerzemu Pertkiewiczowi. Rozpoczęcie o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, których można spodziewać się przez cały dzisiejszy dzień oraz jutro, do późnego wieczora.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które w marcu zdecydowało, że tarnowscy urzędnicy nie mogą domagać się rozbiórki kurnika w Krzyżu. Sprawa kurnika ma zostać zbadana ponownie, a to oznacza, że działalność fermy, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy, może zostać przerwana.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie nie wyraził zgody na całkowite wyłączenie z ruchu tunelu pod linią kolejową na ulicy Rudy – Młyny. Kolej zacznie remont wiaduktu w najbliższy poniedziałek, 25 września, jednak po interwencji urzędników jego wykonawca został zobowiązany do zapewnienia całkowitej przejezdności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.