TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnów znalazł się na 374. miejscu w rankingu najbogatszych i najbiedniejszych gmin kraju opublikowanym przez Polską Agencję Prasową. Miasto w zestawieniu wyprzedziło m.in. Kielce, Nowy Sącz, Brzesko i Bochnię. Wyżej natomiast sklasyfikowano Kraków, Rzeszów i Mielec. Pod uwagę wzięto wszystkie gminy w Polsce, czyli 2478 samorządów. 

770 ton węgla trafiło w 2016 roku do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie. Zakup węgla i dowóz do potrzebujących został sfinansowany przez Gminę Miasta Tarnowa.

Dzięki usłudze Street View mamy możliwość wybrania się na wirtualną wycieczkę po tarnowskiej katedrze. Dzięki 360 stopniowym panoramom i płynnemu łączeniu zdjęć, oglądamy nie tylko pojedyncze ujęcia, ale możemy obracać się dookoła, zmieniać swoje położenie i poruszać się wewnątrz najważniejszej świątyni Diecezji Tarnowskiej. 

Tarnowski parking P&R stał się przykładem dla władz Oświęcimia. Niewykluczone, że podobne rozwiązanie – oparte na doświadczeniach Tarnowa - zostanie wprowadzone również w Oświęcimiu.

Ruszył nabór do drugiej edycji konkursu „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”. To propozycja dla uczniów szkół i placówek oświatowych, którzy mają za zadanie wykonać budki lęgowe dla ptaków i tym samym przygotować dla nich przyjazne miejsca w Tarnowie.

Ponad 28 milionów złotych przeznaczy miasto w 2017 r. na inwestycje sportowe. – Coraz więcej tarnowskich sportowców zdobywa medale na najważniejszych zawodach na świecie. Miasto powinno stworzyć im jak najlepsze warunki treningowe – mówi prezydent Roman Ciepiela. Najwięcej, bo przeszło dziewięć milionów złotych, zabezpieczono na przebudowę hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka”.

Ogłoszono terminy kwalifikacji wojskowej dla osób zameldowanych w Tarnowie. W tym roku prowadzona będzie między 20 marca a 24 kwietnia. Najliczniejsza grupa, która ma się stawić przed Powiatową Komisją Lekarską dla Miasta Tarnowa przy ul. Brodzińskiego 1, to mężczyźni urodzeni w 1998 roku – 569 osób.

Dopuszczalne normy stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu zostały dziś rano (17 stycznia) przekroczone ponad czterokrotnie. Również prognoza na kolejne godziny nie jest korzystna. Osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Należy też zrezygnować z wietrzenia pomieszczeń i z uprawiania sportu – biegania czy jazdy na rowerze.

Niemal 290 tysięcy złotych udało się zebrać w ramach tarnowskiego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dalszym ciągu można brać udział w licytacjach, z których dochód zasili konto Orkiestry. Pieniądze te zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Blisko 84 miliony złotych – taka kwota z budżetu Tarnowa w postaci różnych świadczeń trafiła w ubiegłym roku do tarnowskich rodzin. Najwięcej pieniędzy, bo niemal 40 milionów, wypłacono w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”.