fTARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Oferta firmy ELBUD z Tarnowa została wybrana spośród dziewięciu, które wpłynęły na przetarg na przebudowę siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej. Prace będą kosztować około 3,1 miliona złotych i rozpoczną się najprawdopodobniej w kwietniu.

 

Najbliższy weekend zapowiada wiele atrakcji. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy teatru jak i amatorzy sztuki i poezji. Nie zabraknie też emocji sportowych. 

Stanowisko Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli w sprawie aktualizacji opłat z tytułu wieczystego użytkowania

Klasyka w kosmosie, czyli podróż w czasie na deskach „Solskiego” to krótka zapowiedz najnowszej propozycji tarnowskiego teatru. Premiera „Hamleta” w reżyserii Piotra Waligórskiego już w najbliższą niedzielę o godzinie 19. Dzień wcześniej widzowie mogą zobaczyć pokaz przedpremierowy tragedii Wiliama Shakespeara.

Niemal 1030 litrów krwi oddali studenci oraz uczniowie z tarnowskich szkół. W ubiegłym roku najwięcej krwi zebrano wśród uczniów Zespołu Szkół Budowlanych – prawie 175 litrów, a także studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – 275 litrów cennej tkanki.

Znamy termin Karpackiego Wyścigu Kurierów. Tegoroczna edycja rozpocznie się 29 kwietnia w Tarnowie. Metę wyścigu zaplanowano 2 maja w węgierskim Papa. W międzynarodowej imprezie weźmie udział  31 ekip z 16 krajów.

O konieczności przypomnienia faktów historycznych debatowano podczas konferencji „Pierwsi Niepodlegli”, która odbyła się wczoraj (22 marca) w tarnowskim Ratuszu. Była to inauguracja dwuletniego projektu badawczo-edukacyjno-promocyjnego, którego celem jest przywrócenie pamięci o zrywach niepodległościowych roku 1918 w ówczesnej Galicji oraz na Śląsku Cieszyńskim.

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia specjalistyczne dla dzieci i młodzieży. Na ten cel miasto przekazało ponad 20 tys. złotych dotacji. Programy będzie realizowało Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”.

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace budowlane przy modernizacji amfiteatru. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. Wykonawcę poznamy prawdopodobnie za kilka tygodni. Mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionego obiektu już w przyszłym roku.

Dwie tarnowskie szkoły awansowały do finału Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Reprezentacje Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przeszły jak burza eliminacje, zdobywając pierwsze miejsca w swoich grupach. Finałowe starcie odbędzie się pod koniec kwietnia w Poznaniu.