TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dział Drogowy PUK w minionym roku zamknął wszystkie zaplanowane inwestycje. – Sporym wyzwaniem były szczególnie ścieżki rowerowe – ocenia Krzysztof Jurczak z Działu Drogowego.

Tarnów uzyskał ponad 13,5 miliona złotych unijnego dofinansowania na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Łączny koszt inwestycji w obrębie rynku i przyległych ulic to ponad 21 milionów złotych.

Tarnów zajął jedenaste miejsce wśród miast na prawach powiatu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Ranking ten jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Uczestnictwo w nim jest dobrowolne, a w tym roku uwzględnione zostały sześćdziesiąt cztery (z sześćdziesięciu sześciu - bez Gdańska i Gliwic) polskie miasta na prawach powiatu.

Projekcje i prelekcje o tematyce podróżniczej, wystawy fotografii i promocje książek – przed nami dziewiąte trzydniowe spotkanie ludzi gór (2-4 lutego).

W minioną niedzielę na antenie TVP 1 odbyła się premiera nowego odcinka cyklicznego programu „Zakochaj się w Polsce”. Tym razem ekipa telewizyjna gościła w Tarnowie.

Dokładnie 155 lat temu – 22 stycznia 1863 roku – wybuchło powstanie styczniowe. W Tarnowie obchody rocznicy tego wydarzenia odbywać będą się tradycyjnie na Starym Cmentarzu, a zapraszają na nie prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz komendant hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. J. Bema w Tarnowie, Maksym Pękosz.

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego ogłasza casting do spektaklu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Darii Kopiec. Przeznaczony jest on dla tancerzy i wokalistów w wieku 15-28 lat - zarówno profesjonalistów jak i uzdolnionych amatorów – chcących wystąpić w roli uczniów akademii.

Podczas rozpoczynających się za trzy tygodnie ferii zimowych, uczniowie tarnowskich szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w zajęciach Kreatywnej Akademii Zimowej, organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Ilość miejsc jest ograniczona, w związku z tym o przyjęciu do Akademii decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozpoczynający się weekend zapowiada się atrakcyjnie przede wszystkim dla kibiców sportu oraz dla najmłodszych. Okazję do miłego spędzenia czasu znajdą jednak także miłośnicy kina oraz muzyki, a wszystkich zapraszamy na wystawy do Biura Wystaw Artystycznych.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa przypomina, że nie wszyscy starsi wiekiem mieszkańcy muszą wymieniać dowody osobiste. - Dowody osobiste, wydane na czas nieoznaczony, nie tracą terminu ważności. Nie trzeba ich wymieniać - mówi dyrektor wydziału Robert Rogala.

 

 

Znaczniki