TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Spacerki po Tarnowie, bardzo duża dawka różnego rodzaju muzyki, mecz żużlowej PGE Ekstraligi, spotkania piłkarskie, Bieg Pamięci Trenera Emila Wzorka, a na zakończenie Letnia Potańcówka, to niektóre z naszych propozycji na trzeci sierpniowy weekend.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że od soboty 1 września zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr 5 i 6. Nowe trasy poprowadzą ulicą Wiśniową. Zmiany te wprowadzono po wcześniejszych konsultacjach z Radą Osiedla nr 11 „Krzyż”. 

Ponad siedem tysięcy pielgrzymów wyruszyło z Tarnowa do Częstochowy. 36. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotrze na Jasną Górę za dziewięć dni. Każdego dnia pątnicy będą pokonywać od 20 do 40 kilometrów.

 

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wydał zarządzenie, określające kwoty, przeznaczone dla poszczególnych tarnowskich osiedli w 2019 roku. Łącznie to prawie 3,9 miliona złotych.

 

 

 

 

 

Nadchodzący długi weekend będzie wyjątkowo ...koncertowy. Zaczynamy już w świąteczną środę 15 sierpnia. W Amfiteatrze będzie można posłuchać standardów jazzowych i najpopularniejszych przebojów muzyki rozrywkowej. Czwartek, piątek i sobota upłyną pod znakiem bluesa. W sobotę także muzyka filmowa, a w niedzielę – kwartet smyczkowy Con Afetto.

 

Przypominamy, że także jutro, jak w każdy wakacyjny dzień, chętni mogą pospacerować po Tarnowie z przewodnikiem lub zwiedzić tarnowską katedrę. Spacerki i zwiedzanie są bezpłatne.

Do ostrzeżenia o upałach synoptycy dołączyli dziś ostrzeżenie przed burzami z gradem. W Tarnowie i w powiecie tarnowskim burz można się spodziewać od dzisiejszego południa aż do północy.

Jutro, 15 sierpnia, przypada 98. rocznica Bitwy Warszawskiej. Na zaplanowane z tej okazji tarnowskie uroczystości zaproszeni są wszyscy mieszkańcy.

Jeszcze dziś – muzyka klasyczna i koncert bluesowy, jutro między innymi prezentacja projektów muralu na osiedlu Westerplatte i relaks w ogrodzie biblioteki, III Bieg Koszycko - Kolbiański oraz muzyka filmowa, a w niedzielę – Małopolski Festiwal Smaku na Rynku i wieczorna potańcówka w Amfiteatrze. Zapraszamy!

 

 

Dziś od południa aż do północy w całej Małopolsce można się spodziewać burz z gradem. Wciąż będzie upalnie, temperatura ma spaść dopiero wieczorem.

 

Znaczniki

Archiwalne