TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dwa pomniki znajdujące się przy ul. Piłsudskiego, Józefa Szujskiego i Kazimierza Brodzińskiego, zostaną odnowione. Prace potrwają do końca czerwca i będą kosztować łącznie ponad 29 tysięcy złotych.

Tarnów uzyskał unijne dofinansowanie do modernizacji amfiteatru przy ulicy Kopernika. Maksymalna kwota dotacji to 750 tysięcy złotych. - To dobra wiadomość, bo oznacza wsparcie dla budżetu naszego miasta – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

Weekend przyniesie kilka propozycji miłego spędzania czasu w plenerze, na piknikach i na sportowej rodzinnej zabawie dla małych i dużych. Do wspólnego świętowania zachęca też Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, a w BWA będzie można zajrzeć do rodzinnych archiwów znanych artystów.

 

Rodzinny piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka zaplanowano już jutro, 27 maja, w Parku Strzeleckim. W programie imprezy znalazł się szereg atrakcji dla najmłodszych tarnowian, ale dorośli również nie będą się nudzić. Początek o godz. 15.

Dziś (25 maja) w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie podpisana została umowa na remont górnego odcinka ulicy Krakowskiej, opiewająca na ponad 4,8 miliona złotych. Zgodnie z nią, prace mają potrwać do końca listopada. Prace mają zostać zorganizowane tak, aby mimo czasowych utrudnień zapewnić – w miarę możliwości – jak najlepszy dostęp, dojście i dojazd do wszystkich budynków przy ulicy Krakowskiej.

 

 

Wczoraj, 24 maja w wieku 80 lat zmarł Andrzej Rausz, aktor tarnowskiego teatru. Msza św. w intencji śp. Andrzeja Rausza zostanie odprawiona w piątek 26 maja o godz. 8.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

Dzisiaj, 25 maja, w Sali Lustrzanej o godz. 9.00 rozpoczną się obrady XL zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Podczas sesji radni będą głosować m.in. projekt uchwały dotyczący nadania nazw ulicom i rondu w Tarnowie, a także przyznania Nagród Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Dziś odbyło się uroczyste zakończenie XIII Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej "Europa bez barier 2017". W trwającym cztery dni wydarzeniu wzięło udział blisko 150 osób z Polski i zagranicy. 

W ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni rozpoczną się roboty budowlane na ul. Sudeckiej na odcinku od ul. Świętokrzyskiej w kierunku wschodnim. Prace obejmują wykonanie podbudowy oraz nawierzchni jezdni, chodnika i zjazdów. Koszt prac to ponad 281 tys. zł.

Kolej wznawia roboty związane z przebudową podziemnej infrastruktury technicznej oraz przebudową układu drogowego ul. Warsztatowej. Prace budowlane zaplanowano także na ul. Bartla. Od 24 maja nie ma bezpośredniego przejazdu do ul. Kochanowskiego z ul. Warsztatowej. Kierowcy kierowani są na objazd ul. Krakowską. Wykonawca zakończenie robót planuje do końca roku.