TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Znamy już zadania, na które będą mogli głosować mieszkańcy Tarnowa w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Teraz czas na ich promocję, głosowanie ruszy 1 października.

Tarnów świętuje Europejski Dzień bez Samochodu. W weekend kierowcy jeżdżą komunikacją miejską za darmo. A rowerzystom Wydział Marki Miasta rozdawał kaski i odblaski.

Ważą się losy zjazdu ciężkich samochodów z autostrady A4 w Tarnowie. Ministerstwo Transportu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad słuchają argumentów. Decyzja w tej sprawie została odroczona w czasie. Mają się jeszcze wypowiedzieć fachowcy, przeanalizowane zostaną wszelkie warianty i alternatywy.

Miasto podtrzymuje sprzeciw w sprawie zjazdu ciężkich samochodów z autostrady A4. Jest to spowodowane obawami o stan dróg, drożność układu komunikacyjnego oraz ogólne bezpieczeństwo. Drogowcy chcą wpuścić tiry na autostradę z Szarowa do Tarnowa. 

Pierwsze zajęcia wprowadzające w świat internetu dla nowej grupy pokolenia 50+ odbędą się już w ten czwartek, 19 września, o godz. 16.15 w V Liceum Ogólnokształcącym przy na ulicy Rejtana 20 (Sala komputerowa nr 20).

Z inicjatywy prezydenta Ryszarda Ścigały rozpoczęły się prace nad Kartą Tarnowskiego Seniora, która umożliwi korzystanie z wielu przywilejów i ulg. Tym samym Tarnów poszerza ofertę dla tej grupy wiekowej. Jest szansa, że nowy dokument zacznie funkcjonować już w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Tarnów świętuje Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji, właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć komunikacją miejską bez biletu, a tarnowianie, którzy przyjadą na rynek rowerami otrzymają kaski rowerowe i odblaski.

Siedmiodniowe święto miłośników wina i dobrej kuchni. W przedsięwzięciu wezmą udział tarnowskie restauracje, które, w poszczególne dni tygodnia będą prezentować wina z różnych stron świata. Dodatkową atrakcją będzie połączenie znakomitych win z oryginalnymi daniami oraz z oprawą muzyczną i ciekawym wystrojem wnętrz restauracji.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 75.

Tarnowianie, po raz kolejny, rozmawiali z prezydentem. Zainteresowanie, jak zawsze, było bardzo duże. Padało mnóstwo pytań, z różnych dziedzin, od mieszkańców zainteresowanych sprawami miasta. Poniżej prezentujemy zapis czatu, w zakładce "Czat z prezydentem" znajdą się również odpowiedzi na pytania, które z przyczyn czasowych "nie weszły" do czatu.

Znaczniki

Archiwalne